گیت ولو فولادی نیپون

فروش و قیمت انواع شیر فلکه کشویی نیپون در سایزهای ۱/۲ اینچ الی ۲۴ اینچ در کلاسهای ۱۵۰-۳۰۰-۶۰۰

در این مقاله می‌ خواهیم در رابطه با گیت ولو فولادی نیپون توضیح دهیم. به طور کلی گیت ولو فولادی نیپون یکی از انواع شیر های صنعتی می باشد که به اصطلاح در صنعت آن شیر دروازه ای می گویند. استفاده از این گیت ولوو فولادی نیپون در صنعت به علت های مختلفی صورت می پذیرد. از جمله مهم ترین علت ‌های استفاده از آن باز و بسته نمودن جریان سیالات در یک لوله می باشد. در واقع با تولید فشار و همچنین کاهش فشار این نوع شیر دروازه ها می توانند جریان یک سیال را باز یا بسته کنند. جالب است بدانید که گیت ولو فولادی نیپون به گونه ای طراحی شده است که از دو طرف سیالات را دریافت می نماید. علت دریافت دو طرفه گیت فولادی نیپون این است که سیالات در صنایع ممکن است از هر طرفی وارد این شیر دروازه ای شوند. به طور کلی فولادی نیپون مدل خاصی از شیر های دروازه ای می باشد. از این رو برای خرید این مدل شما بهتر است که با شیرهای دروازه ای و انواع آن ها آشنا باشید تا بتوانید بهترین مدل را انتخاب نمایید. به طور کلی ماه پنج نوع شیر دروازه ای داریم که به نام های کست استیل، فورج استیل، ای پی آی برای لوله های خطی، بست فشاری و نوع چاقوی می‌باشد.

معرفی انواع شیر دروازه ای و دسته بندی گیت ولو فولادی نیپون:

نوع کست استیل یکی از انواع رایج می باشد که در صنایع مختلف کاربرد های بسیار زیاد و مختلفی دارد.

نوع دوم که فورج استیل نام دارد. و دسته گیت ولو ها را در بر می گیرد. معمولاً این نوع برای لوله کشی های کوچک و مختصر به کار می رود.

مدل بعدی که ای پی آی نام دارد، مخصوص خطوط لوله های بزرگ به طرح های مختلف نظیر اسلب و غیره می باشد.

بست فشاری هم نوعی دیگری از شیرهای دروازه ای است .برخی از گیت ولو ها نیز در این دسته قرار می‌گیرند. در واقع این دسته شامل گیت ولو هایی می شوند که در لوله کشی های بسیار بزرگ و گسترده قرار می گیرند و می توانند فشارهای بسیار زیادی را تحمل کنند. نحوه تولید این نوع شیرهای دروازه‌ای مخصوص است. لذا باید دقت زیادی در تولید آن به کار برود. چرا که مسئولیت مهم و دشواری را دارند. روش هایی که بتوانند موجب تولید این نوع شیر دروازه ای به صورت مقاوم تر ب شود جزو بهترین روش‌ها به شمار می‌آید.

نوع چاقویی که آخرین نوع نیز می باشد. دارای ظاهری متفاوت با سایر انواع است. معمولاً از این نوع شیر دروازه برای فرایند تولید کردن کاغذ استفاده می شود. سیالات با دمای بالا توسط این نوع شیر دروازه به صورت متوسط می باشد اما دارای آپشن‌های ویژه‌ای است. نوع شیر دروازه ای چاقویی دارای زیر مجموعه ها و شاخه هایی به نام سیت فلزی نرم، کلاهکی، سیت کشویی و غیره می باشد. هر کدام از انواعی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم برای کاربرد ها و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. به طوری کلی گیت ولو فولادی نیپون از زیرشاخه‌ های نوع کست استیل و نوع بست فشاری می باشد. بهترین انواع شیر های دروازه‌ای همان ها می باشند که گیت ولو فولادی نپتون یکی از مدل های متفاوت آن ها می باشد.

 

مزیت های گیت ولو فولادی نیپون:

از مزیت‌ های گیت ولو ها می ‌توانیم به مقاومت بالای آن ها اشاره نماییم. اما گیت ولو ها نیز با توجه به طراحی و ظاهر خاصی که دارند. در دسته های مختلفی قرار می گیرند. این دسته ها به نام های زیر می باشد.

شیر استاندارد متصل شده با جوش فلنج

شیر استاندارد بسته بندی شده به شکل حرف انگلیسی وی

شیر استاندارد طراحی شده به گونه ی دوطرفه

شیر استاندارد چاقوی دارای مقطع عرضی کم

شیر استاندارد مدل چاقویی از نوع api و asme

و غیره.

جالب است بدانید که شیر سماور و شیر های دیافراگمی نیز جزوه گروه شیر دروازه قرار دارد. استفاده از گیت ولو فولادی نیپون اگرچه در صنایع مختلف قرار می‌گیرد اما این را به خاطر داشته باشید که گیت ولو فولادی نیپون تنها عضوی کوچک از خانواده بزرگ شیرهای دروازه‌ای است. ما به طور کلی استفاده از شیرهای دروازه ای را می ‌توانیم در روز زندگی روزمره خود مشاهده کنیم اما تا به کنون توجهی به آن ها نداشته و اهمیت آن ها را نمی‌ دانستیم همانطور که گفته شد، شیر سماور یکی از انواع مهم شیرهای دروازه ای می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *