گیت ولو فولادی اوریون

فروش و قیمت انواع شیر فلکه های کشویی (گیت ولوفولادی) در سایزهای ۱ اینچ الی ۲۴ اینچ در کلاسهای ۱۵۰-۳۰۰-۶۰۰

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با گیت ولو فولادی اوریون توضیح دهیم. همان طور که می دانید فولادی اوریون یکی از انواع و مدل های دیگر شیر ها یا به عبارت دیگر شیرفلکه هایی کشویی می باشد. ازبعد های مختلفی می توان گیت ولو های فولادی اوریون را مورد بررسی قرار داد.

اما مهمترین بعدی که در این شیرها وجود دارد بدنه آن ها می باشد. به دو طریق می توان این شیر آلات را تولید نمود. روش اول ریخته گری بوده و روش دوم روش فورج می باشد. معمولاً هر دو روش باعث تولید گیت ولوو فولادی اوریون مقاوم می شوند اما روش فورج روشی مدرن بوده و می تواند به مراتب بهتر از روش ریخته گری واقع شود. چرا که با استفاده از روش فورج هیچگونه نشتی از این شیر ها نخواهید داشت. مقاومت بالای گیت ولو فولادی اوریون به خاطر تولید با روش فورج و استفاده از آلیاژ فولاد می باشد.

بعد دیگری که ما باید در زمان خرید مورد بررسی قرار دهیم، بونت می باشد. نام دیگر بونت درپوش است. درپوش یکی از مهمترین قسمت های گیت ولو فولادی اوریون می‌ باشد که می‌ تواند شدت فشار مایعات را تنظیم کند. بهتر است که درپوش به روش فورج ساخته شده باشد.

ما می توانیم گیت ولو فولادی اوریون را از بعد دیگری نیز مورد بررسی قرار دهیم و آن هم اتصال درپوش به بدنه می باشد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم. درپوش های فولادی تولید شده با روش فورج می توانند به دو صورت Welded Bonnet و یا Bolted Bonnetبه بدنه این گیت ها متصل گردند.

گسکت نیز بعد دیگری می باشد که ما باید در زمان خرید آن را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. معمولاً گسکت نوع اتصالی می باشد که در اتصال اسپیرال نقش مهمی دارد و این اتصال را برای آب بندی کردن گیت ولو فولادی اوریون انجام می ‌دهند.

سایر قطعات گیت ولو فولادی اوریون:

نکته مهم دیگری نیز در رابطه با گیت ولو فولادی اوریون وجود دارد. آن هم پیچ های بونت می ‌باشد. که در بالا به آن اشاره نمودیم که بونت در واقع همان درپوش است. لذا پیچ های متصل کننده آن نیز باید قوی باشند و از جنس فولاد آلیاژی ساخته شده باشند.

سیت رینگ بعد دیگر این فلکه ها است که معمولاً از جنس فولاد ساخته شده و در قسمتی از این شیرفلکه قرار داده می شود. آن قسمت تریم ولوو نام دارد. اتصال سیت رینگ ها به بدنه گیت ولو فولادی اوریون به صورت فشرده خواهد بود. تا بتوان آب بندی مناسبی برای بدنه در نظر گرفت.

دیسک هم قطعه دیگری از این شیر فلکه یا به عبارتی دیگر این شیر کشویی می باشد. تولید آن حتماً باید با روش فورج باشد و در قسمت تریم ولوو نصب شود. در واقع دیسک یا گوه در کنار سیت رینگ قرار خواهد گرفت. سایر مواردی که برای خرید گیت ولو او فولادی اوریون به کار گرفته می شود. بررسی استم گلند و فلنج است. استم قطعه ای می باشد که با استفاده از روش فورج تولید گردیده و باز هم در ناحیه ترین ولوو قرار می گیرد .معمولاً گیت ها به دو دسته فلنج دار و بدون فلنج تقسیم خواهند شد. در مقاله های قبلی در رابطه با این دو نوع گیت به طور کامل توضیح داده شد.

خرید گیت ولو فولادی اوریون:

در زمان بررسی بعد های مختلف این شیر کشویی یا به اصطلاح گیت ما به قطعه هایی نظیر پیچ و مهره های گلند برخورد می‌کنیم. این دو قطعه درست مانند یک بونت عمل می کند. شما در زمانی که می‌خواهید شیر فلکه خود را تعمیر کنید. باید این پیچ و مهره ها را باز کنید تا بتوانید عیب گیت ولو فولادی اوریون را پیدا نموده و به رفع آن بپردازید.

فلکه نیز یکی از قطعات این گیت می باشد. جنس آن فولادی بوده و توسط روش فورج ساخته شده می باشد. طراحی و ساخت آن با دقت زیادی صورت پذیرفته. لذا به گونه ای طراحی شده است که بدون هیچگونه فشاری نیروی انسانی آن را باز یا بسته نمایند.

کلاس های مختلفی برای گیت های متفاوت وجود دارد. معمولا این کلاس ‌ها بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ هستند. گیت ولو با توجه به این که در چه کلاسی قرار گرفته باشد. دارای ویژگی های مختلف و منحصر به فرد خود است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *