کاربرد لوله پلی اتیلن غلاف

سال های زیادی است که استفاده از لوله های پلی اتیلن به عنوان غلاف کابل و فیبرهای نوری رواج یافته است. لوله های پلی اتیلنی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، برای فشارهای کاری بالا نظیر سیستم های آبیاری تحت فشار مناسب نیستند. به همین جهت اگر برای تولید لوله های پلی اتیلن کابلی از مواد نیمه مرغوب با گرید پایین تر استفاده شود، هزینه های جانبی پروژه کاهش می یابد.

علاوه بر کاهش هزینه ها، لوله های پلی اتیلن کابلی از استحکام لازم و کافی برخوردارند؛ با این حال در هنگام خرید انواع لوله پلی اتیلن باید به نکات مهم و اساسی در این رابطه دقت زیاد نمود. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که باید دراین مورد مورد بررسی قرار دارد، میزان دوام و طول عمر لوله پلی اتیلن کابلی می باشد. ویژگی این لوله ها به طور مستقیم با قیمت آن ها در رابطه است.

یکی دیگر از مواردی که در مورد لوله های پلی اتیلن کابلی باید به آن دقت نمود این است که این لوله ها به هیچ عنوان نباید با گذشت زمان دچار ترک خوردگی و یا شکست شوند؛ این لوله ها باید در برابر شرایط محیطی پایداری خود را حفظ کرده و به نوعی به شکل یک عایق عمل کنند.

معایب لوله پلی اتیلن کابلی نامرغوب

برخی از تولید کنندگان مواد پلیمری برای اینکه محصولات خود را از لحاظ مرغوبیت رتبه بندی کنند، موادی مانند پلاستیک های ضایعاتی را به مواد اولیه خد می افزایند. این کار، مقرون به صرفه است اما موجب می شود لوله های پلی اتیلنی که به این روش تولید می شوند، کیفیت لازم را نداشته باشند؛ به راحتی ترک می خورند و می شکنند. به جز در مواردی که طبق استانداردها مجاز به استفاده از لوله های درجه دو، سه یا چهار هستیم، باید از لوله های بسیار مرغوب و درجه یک استفاده نماییم؛ خواه کاربردهای کاورینگ باشد یا آبرسانی و یا انتقال فاضلاب و مواد شیمیایی.

موارد مهم در هنگام استفاده از لوله پلی اتیلن کابلی

لوله های پلی اتیلن کابلی را باید حتماً به صورت کلاف های ۱۰۰ یا ۲۰۰ متری خریداری کرد. از استفاده کردن شاخه های ۶ یا ۱۲ متری لوله پلی اتیلن باید خودداری نمود. دلیل این کار هم به خوبی مشخص است؛ مسیر عبور کابل های برق طولانی است و اگر از لوله هایی با طول کوتاه استفاده کنیم باید در طول مسیر، جوشکاری های متعددی انجام دهیم تا لوله ها را به هم متصل کنیم؛ کیفیت شبکه لوله کشی برق با این کار به شدت کاهش می یابد و ممکن است خساراتی به این خط وارد شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *