کاربرد لوله های پلی اتیلن کاروگیت

لوله پلی اتیلن کاروگیت کاربردهای متنوع و متفاوتی در صنایع مختلف دارند. به طوری که پلی اتیلن سنگین (HDPE) به عنوان محصولی با مشخصات ایده آل برای استفاده در تجهیزات زیرزمینی همانند انواع سیستم لوله‌کشی در زیرزمین و سازه های مرتبط با آن مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله پلی اتیلن با مواد HDPE که نسبتا سبک وزن باشد، حمل و نقل و نصب آسانتری داشته و نسبت به پلی اتیلن سنگین بسیار کم هزینه‌ می باشد. نصب این لوله های نیاز به متخصصین حرفه ای نداشته و با آموزش کوتاه مدت به راحتی می توان کارگران را آموزش داد. لوله‌های پلی اتیلن کاروگیت نوع سبک وزن شکننده نیستند و در اثر حمل و نقل و جابجایی ترک نمی‌خورند. اما لوله های پلی اتیلن سنگین، هنگامی که شکل لوله پیدا کرد، سطح صافی دارد که نسبت به فرسایش شیمیایی، سایش و خوردگی بسیار مستحکم است. سطح هموار یکی از ویژگیهای مهم در لوله های پلی اتیلن کاروگیت است.

لوله پلی اتیلن کاروگیت شیوه ی مناسبی برای جریان گرانشی یا استفاده در شرایط لوله کشی با دهانه کوچک می باشد. پایداری لوله پلی اتیلن کاروگیت در سه طرح ممکن است که این طرح ها طبق استاندارد معروفAASHTO M294  به شرح زیر می باشند:

نوع  اس:  این نوع لوله یک سطح کاملا مدور و دوجداره دارد، یک جداره بیرونی از نوع کاروگیت و یک جداره درونی از نوع صاف و صیقلی است.

نوع دی: این نوع لوله یک سطح مقطع کاملا مدور دارد که جداره داخلیِ آن حتما باید همواره باشد که بتواند به جداره صاف خارجی با عناصر اتصالی حلقوی و مارپیچ به راحتی متصل شود.

نوع سی: این لوله سطح مقطع کاملا مدور و سطح حلقوی کاروگیتی هم در داخل و هم خارج جداره خود دارد و یکی از رایج ترین نوع لوله برای استفاده های عمومی می باشد. نوع C با جداره‌های داخلی و خارجی از قطر سه تا بیست و چهار اینچ تولید و عرضه می شود.

 

 

 

اگرچه کاربردهای لوله پلی اتیلن متنوع و چند کاره می باشد، ولی کاربرد اصلی لوله پلی اتیلن کاروگیت، مدیریت آب جریان گرانشی یا مدیریت آب با جریان ثقلی است. نمونه‌های این سیستم‌های مدیریت آب شامل مواردی همچون زهکشی سیلاب ، زهکشی زیرسطحی ،انتقال فاضلاب، جمع آوری شیرابه، سیستم‌های مدیریت کنترل و نگهداری سیلاب، زهکشی سیلاب و غیره می باشد.

در نتیجه لوله های پلی اتیلن کاروگیت در خدمات شهری بسیار کاربردی بوده و نسبت به نمونه های مشابه خود عملکردی و متنوع تر می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *