کاربردهای دریچه منهول کامپوزیتی

منهول ها گودال های آدم رو هستند و برای بازرسی و تعمیرات تاسیسات و لوله ها و فاضلاب ها استفاده می شوند. در حقیقت تمامی فاضلاب ساختمان به یک قسمت هدایت می شود. فاضلاب ها از قسمت های مهم ساختمان و خانه ها به حساب می آیند که اگر بهداشتشان رعایت نشود صدمات جبران ناپذیری به چهره ی شهر و جوامع شهری وارد می آورند. جنس منهول ها را از بتن، آجر و پلی اتیلن می سازند و جنس دریچه ها را از جنس کامپوزیت و چدن و یا ترکیبی از همه این مواد می سازند.

دریچه ی منهول یک درب برروی گودال های آدم رو هستند تا از سقوط افراد در داخل گودال جلوگیری شود و از قلاب های دست دار برای برداشتن آن استفاده می شود. از ویژگی های این نوع دریچه ها مقاومت در برابر فشار، مواد شیمیایی و تغییرات و شرایط آب و هواست و نیازی به رنگ ندارند و در برابر جریان الکتریکی نارسانا هستند و سبک هستند و نصب و حمل و نقل  آن ها بسیار ساده است.

یکی از معایب دریچه های چدنی وزن بالا و قابل سرقت بودن آن هاست که برای دریچه های کامپوزیتی این مشکل وجود ندارد و می توانند بوی ناشی از فاضلاب را به خوبی کنترل کنند بنابراین برای مکان هایی که حفظ بهداشت در آن ها مهم است مانند مدارس، مجتمع های تجاری، پارک ها و … کاربرد دارند و استفاده از آن ها توصیه می شود.

از دریچه های منهول کامپوزیتی می توان در اتاق های بازرسی فاضلاب، کابل کشی برق زیرزمینی، کابل کشی مخابرات، تاسیسات آب، نفت و گاز و زیباسازی باغ ها و مناظر کاربرد دارد.

منهول ها همچنین نسبت به فشاری که قادرند تحمل کنند می توانند کاربردهای متفاوتی دارند گروه A15 قادر به تحمل فشار ۱٫۵ تن هستند و برای پیاده روها و محل عبور دوچرخه کابرد دارند.

گروه B125 قادر به تحمل فشار ۱۲٫۵ تن هستند و برای پیاده روها و نواحی پارک خودرو استفاده می شوند.

گروه C250 برای فشار ۲۵ تن و حاشیه ی خیابان ها و جدول ها استفاده می شوند.

گروه D400 برای فشار ۴۰ تن و قسمت های ماشین رو خیابان اصلی کاربرد دارند.

گروه E600 می توانند فشار ۶۰ تن را تحمل کنند و در نواحی که ماشین های سنگین تردد دارند مانند پایانه ها و فرودگاه ها استفاده می شوند.

گروه F900 فشار ۹۰ تن را قادرند تحمل کنند و مناطقی که وسایل نقلیه ی سنگین می ایستند کاربرد دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *