وزن دریچه منهول چدنی

منهول ها گودال های آدم رو هستند که چند شبکه را به هم متصل می کنند و به یک سمت هدایت می کنند. این دریچه ها برای انواع مختلف سیستم های آب، برق، فاضلاب و تلفن کاربرد دارند و در واقع راهی برای دسترسی آسان تر انسان ها از آن طریق به تاسیسات و بازرسی آن ها و برطرف کردن مشکلات است.

جنس این منهول ها از بتن، آجر، پلی اتیلن، پلاستیک و مواد کامپوزیتی است و هم چنین دربی هم برای دسترسی آسان به منهول طراحی شده است و معمولا از جنس های پلی اتیلن، فولاد، چدن و کامپوزیت است. دریچه های منهول به شکل های گرد و چهارگوش ساخته می شوند.

این دریچه ها در محدوده ی ابعاد ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر قرار دارند. ابعاد استاندارد برای مقاطع دایره ای تولیدی این شرکت، قطر ۶۰۰ میلیمتر و برای مقاطع مستطیلی برابر ۶۰۰×۸۰۰ میلی متر و همینطور ۸۰۰×۱۰۰۰ میلی متر می باشد.

دریچه  ها در سایزهای مختلف  ۳۰ سانتی متر، ۴۰ سانتی متر ، ۵۰ سانتی متر ، ۶۰ سانتی متر ، ۷۰ سانتی متر ، ۸۰ سانتی متر در انواع ساده و لولا دار ساخته می شوند.

جنس و نوع منهول در مکان های متفاوت با هم متفاوت است مثلا در مکان های پیاده رو، ماشین رو، مناطقی که ماشین های سنگین عبور می کنند یا ماشین های سنگین در آن ها می ایستد مانند پادگان ها و فرودگاه باید از جنس های مختلف منهول استفاده کنیم و دریچه های ترافیکی با مقاومت ۲۰ تن و ۴۰ تن ساخته می شوند و هم چنین امکان تولید این دریچه ها با لولا را دارد.

انواع دریچه های چدنی شمال چدن خاکستری،دریچه چدنی داکتیل (نشکن)،چدن بتن، دریچه فاضلاب دریچه فرودگاه ، دریچه گاز،کنتور آب و دریچه مخابرات است و این دریچه ها دارای آزمون های مقاومت به مواد شیمیایی، خصوصیات کششی، انعطاف پذیری، سختی سنجی، اشتعال پذیری، جذب آب و تابش آب است.ارتفاع درب ۵۰ میلی متر و ارتفاع کلاف آن ۸۰ میلیمتر و قطر دریچه چدنی آن ۷۰۰ میلی متر است.

دریچه ی تمام چدن آن دارای وزن ۸۰۰ گرم تا ۱۱۰ کیلوگرم است و دارای وزن کم و مقاومت زیاد است و بیش از ۹۵ درصد وزن آن را آهن تشکیل می دهد و همین موضوع از ویژگی های منحصر به فرد این دریچه های چدنی محسوب می شود و مطابق با استاندارد EN124 و INSO14976 تولید می شوند.

در نهایت می توان برای دریچه ها قفل هم گذاشت تا حرکت نکنند و محکم باشند , و از گزند سارقان در امان بمانند .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *