نصب دریچه منهول کامپوزیتی

منهول ها در واقع گودال های دسترسی به تاسیسات و لوله ها هستند و دریچه هایی هم برای ان ها طراحی می شود که مطمعنا با آن ها در سطح شهر برخورد داشته اید. خود منهول ها از جنس های مختلف بتنی، آجری و پلی اتیلنی ساخته می شوند و دریچه های آن ها نیز می توانند از جنس های مختلف چدنی، کامپوزیتی و بتنی ساخته شوند و در انواع صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، مخابرات و کارخانجات قابل استفاده هستند. امروزه به دلیل مزایای قابل توجه از جمله سرقت نشدن به دلیل اینکه نسبت به دریچه های چدنی ارزشی برای فروش ندارند و قابل بازیافت هم نیستند، وزن سبک تری دارند، مقاومت در برابر اسید و باز و مواد شیمیایی دارند بیشترمورد استفاده قرار می گیرند و جایگزین درب های چدنی شده اند.

برای نصب دریچه های بتنی اولین مرحله  نصب در دال بتنی و نهادن فریم در بتن مسلح است در مرحله ی بعدی دریچه در فریم بتنی نصب می شود و در مرحله ی بعدی فریم مشبک می بایست با میلگرد حداقل ۱۲ بافته شده و به دال بتنی متصل شود. و عمق لازم برای جاسازی رینگ باید حداقل ۱۰۰ میلی متر باشد.

برای تهیه ی کامپوزیت ها هم از الیاف تقویت کننده (سیلیس) درون ماتریسی از جنس رزین قرار داده می شوند و در نهایت به صورت یک پارچه و یک دست قالب گیری می شوند.

این دریچه ها قیمت پایین تری هم نسبت به جنس های دیگر دارند و می توان از آن ها در انواع رنگ های مختلف استفاده کرد و سر و صدای کم تری نسبت به درب های دیگر ایجاد می کنند و در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند و دچار انبساط و انقباض نمی شوند و بهترین گزینه برای مکان هایی که امواج رادیویی و مخبراتی زیاد است هستند. دارای اهرم مخصوص هستند و نصب و حمل و نقل راحتی دارند و به خوبی با آسفالت از خود سازگاری نشان می دهد. برای مکان های حساس امکان قرار دادن قفل برروی درب ها بسته به نظر سفارش دهنده وجود دارد.

نشانه هایی هم برروی درب منهول ها حک می شود که شامل رده مناسب برای مثال ۴۰۰ نام یا علامت تجاری تولید کننده، نام محل تولید، کدشناسایی محصول و  تاریخ تولید به صورت روز / ماه / سال می شوند.

شما می توانید به راحتی این دریچه ها را از طریق فروشگاه های سفارش دهید و آن ها را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *