نصب انشعابات فاضلاب

فاضلاب از مهم ترین مشکلات جوامه شهری به حساب می آید که امروزه به مشکلی بزرگ برای شهرداری ها تبدیل گشته است و همه ی ان ها درصدد برطرف کردن مشکلات فاضلاب شهری هستند تا شهر را تمیز تر کنند و بهداشت بیشتری رعایت شود ودر شهرهای مدرن انشعاب گیری انجام می شود.

فاضلاب ها به انواع فاضلاب های شهری و روستایی، فاضلاب انسانی یا خانگی و فاضلاب صنعتی تقسیم می شوند. لوازم و متعلقات انشعاب فاضلاب شامل سه راهی، سیفون، یک تکه لوله از جنس کاروگیت و یک محفظه ی چدنی با درپوش و توپی است. بهترین راه اتصال انشعاب فاضلاب ملک از طریق سه راهی است.

 

باید رعایت شود که از زانویی ۹۰ درجه در لوله های انشعاب فاضلاب ۱۱۰ میلی متری استفاده نکنیم شاخه های جانبی که به فاضلاب وارد می شوند باید به صورت اریب و در جهت جریان فاضلاب به لوله انشعاب فاضلاب متصل شود. در قسمت هایی که فاضلاب منشعب می شود انشعابات بهتر است دارای زاویه ی ۴۵ درجه باشند و در مکان هایی که احتمال برگردانده شدن فاضلاب به داخل فاضلاب وجود دارد می توان یک شیر یک طرفه نصب کرد.

انشعاب گیری از فاضلاب به معنای هدایت کردن لوله های فرعی به یک لوله و شریان اصلی است در اصل یک لوله اصلی با قطر بزرگ معمولا از جنس کاروگیت وجود دارد که تعدادی لوله ی فرعی به آن متصل هستند.

انشعاب گیری به دو روش کلی انشعاب گیری به روش مستقیم و انشعاب گیری از طریق اشعاب گیر رزروه ای تقسیم می شود.

یکی از مواردی که برای انشعاب گیری از فاضلاب استفاده می شود انشعاب گیر رزروه ای است این انشعاب گیر از قسمت های مختلف  بدنه یک تکه اصلی چسبی یا پوش فیتی، قطعه واسطه زینی شکل، قطعه انطباق دهنده جهت نصب بدنه اصلی در مرکز کار، مهره رزوه‌ای جهت بستن و محکم نمودن قطعه واسطه و آب بندی بهتر، آچار مخصوص محکم کردن مهره رزوه ای تشکیل شده اند و برای نصب آن ابتدا باید سوراخی را با استفاده از گردبر مخصوص برروی لوله ایجاد کنیم سپس انشعاب گیر را به صورت عمود در داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهیم سپس قطعه را تثبیت می کنیم و قطعه واسطه را در داخل انشعاب گیر قرار می دهیم و سپس انشعاب گیر را محکم و سفت می کنیم.

جنس این انشعابات از مواد پلی پروپیلن است و تحت استاندارد EN 1852ساخته و تولید می شود. انشعاب فاضلاب در ابتداي درب ورودي و داخل ملك نصب می شود.

از جمله موارد نصب انشعاب فاضلاب اتصال به سیفون است که نصب آن جلوی بوی بد فاضلاب را می گیرد و مانع از بالا آمدن حشرات و جوندگان مانند موش به داخل فاضلاب می شود و اتصال شبکه ی داخلی به آن را مشترک انجام می دهد.

قبل از انجام عملیات، مشترک با کمک شرکت آبفا محل نصب دقیق انشعاب را مشخص می کند و پس از پرداخت هزینه عملیات انشعاب گیری شروع می شود و مشترک لازم نیست هیچ پولی به پیمانکار بپردازد.

پس از نصب حتما باید از آب بندی انشعابات فاضلاب اطمینان حاصل کنیم و نماینده ی فنی حتما باید آب بندی را تایید کند.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *