منهول پلی اتیلن پیش ساخته

منهول ها در واقع گودال هایی هستند که برای دسترسی آسان تر به تجهیزات و تاسیسات به منظور تعمیر و نگهداری در خطوز فاضلاب، آب، برق، پتروشیمی استفاده می شوند. درواقع واژی منهول به معنی آدم رو است و این گئدال باید به اندازه ای باشد که یک آدم بتواند در آن رفت و آمد کند. منهول ها بیشتر در خطوط فاضلاب برای دسترسی بیشتر به تاسیسات و انجام خدمات نگهداری کاربرد دارند.

منهول های پلی اتیلنی نسبت به انواع دیگر محلول ها مانند منهول های بتنی و آجری سنتی بیشتر استفاده می شوند و مزایای بیشتری دارند و در امروزه در تمام دنیا جایگزین منهول های سنتی شده اند.

منهول پلی اتیلن

مزایای منهول پلی اتیلنی

از مزایای منهول های پلی اتیلن پیش ساخته می توان به هزینه ی پایین تر آن در ساخت و راه اندازی، نصب و راه اندازی در زمان کم تر، مقاومت در برابر خوردگی و حشرات و همچنین مواد شیمیایی، عدم نیاز به ماشب آلات سنگین، عدم نیاز به تغییر و مقاوم بودن در برابر زلزله به دلیل انعطاف پذیری بالا، طول عمر بالاتر، آب بندی شدن و کامل و عدم نشت فاضلاب به داخل آن، سبک بودن و حمل و نقل راحت تر اشاره کرد.

در این نوع از منهول ها نردبان هایی طبق استاندارد ) OSHAاداره ایمنی وبهداشت شغلی امریکا) ساخته می شود در حالی که در منهول های بتنی از نردبان فلزی استفاده می شود.

در این نوع از منهول ها از پلی اتیلن با دانسیته بالا((HDPE استفاده می شود و به همین دلیل در برابر مواد شیمیایی مثل اسید سولفوریک و سولفید هیدروژن که در فاضلاب ها وجود دارند مقاوم هستند اما منهول های بتنی در برابر آن ها مقاوم نیستند و ترک می خورند درواقع اسیدسولفوریک موجود در فاضلاب باعث نرک برداشتن بتن می شود.

با توجه به این که این مدل از منهول ها به گونه ای ساخته می شوند که هیچ نشتی به محیط اطراف ندارند و  leak-freeهستند آسیب کم تری به محیط زیست وارد می کنند و هم چنین قابل بازیافت بودن آن طرفداران محیط زیست هم استفاده از این جنس را پیشنهاد داده اند.

می توانیم برای ثابت نگهداشتن این منهول ها از بتن یا خاک استفاده کنیم که برای بتن باید نباید زیاد گودبرداری کنید و ۱۵ سانتی متر اطراف منهول را با بتن پر می کنیم که این کار باعث می شود منهول توانایی تحمل بارهای ترافیکی را پیدا کند.

منهول های پلی اتیلنی پیش ساخته را می توانید با توجه به اندازه ای می خواهید به راحتی از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *