معایب پوش فیت

سیستم پوش فیت مزایای زیادی دارد که در سایر مقالات سایت می توانید مطالعه کنید. در حقیقت همین امر باعث محبوبیت آن میان متخصصین و مهندسین به ویژه در اروپا و کشورهای توسعه یافته شده است. اما بسیاری از صاحب نظران در مقایسه با سیستم پی وی سی و پلی اتیلن معتقد هستند معایب این سیستم نیز بسیار قابل توجه است. در ادامه به معایب سیستم پوش فیت می پردازیم تا به منظور تعیین نوع لوله های یک پروژه انتخاب مدبرانه و همه جانبه ای داشته باشیم.

۱- به علت بدیع و جدید بودن این سیستم (پوش فیت) اطمینان کافی نسبت به عملکرد مناسب آن در مدت طولانی وجود ندارد و به علت نبودن سابقه های متعدد استفاده از این سیستم در ایران، هنوز نتوانسته به طور کامل فراگیر شود و اعتماد کارفرمایان و مالکین را جلب کند.

۲- امکان استفاده از اتصالات آب بند پوش فیت در سیفون ها وجود ندارد، به طوری که در این سیستم در سیفون ها از اتصالات پلی اتیلن استفاده می گردد. اتصالات پلی اتیلن در بعضی شرایط نسبت به پوش فیت بسیار قوی تر هستند.

۳- مقاومت بسیار کم لوله های پوش فیت در برابر نور و تابش مستقیم خورشید باعث شده است تا در این سیستم کلیه عصایی های قرار گرفته در بام به منظور انتقال بوی نامطبوع از پلی اتیلن در نظر گرفته شود. پلی اتیلن در زمینه مقاومت در برابر نور خورشید بسیار موفق تر از پوش فیت عمل کرده است.

۴- ضعف سیستم پوش فیت در برابر فشار زیاد است به طوری که در تست آب بند مقاومت بسیار کمی از خود نشان داده است. در حالی که فشار تست حداکثر پنج متر می باشد ولی عدد به دست آمده از سیستم پوش فیت بسیار کمتر از این مقدار می باشد.

۵- ضعف سیستم پوش فیت در برابر فشار خارجی غیر قابل قبول است و به علت نوع و نحوه ی اتصال در این سیستم، باید مقطع دایره شکلی که لوله ها دارند در تمامی پروسه ی تولید و نصب و راه اندازی و دفن به صورت کامل و سالم حفظ گردد تا سیستم از فرآیند آب بندی استاندارد خارج نگردد.

۶- هزینه های سیستم پوش فیت تقریبا دو برابر سیستم پلی اتیلن است و این امر باعث می شود بسیاری از کارفرمایان برای استفاده از این سیستم مردد بمانند.

۷- سیستم پوش فیت مقاومت مناسبی در خاک نداشته و در صورتی که به صورت مدفون استفاده شود باید تمهیدات خاصی روی آن اعمال گردد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *