مشخصات لوله پلی پروپیلن وحید

لوله پلی پروپیلن یکی از پرکاربرد ترین و مقرون به صرفه ترین نوع لوله از خانواده لوله های پلاستیکی است که حدودا ده سال قبل در بازار و صنایع دنیا بیش از پنجاه میلیون تن از آن فروش رفته و ارزش سهامش به ۶۵ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرد. پلیمرها از نظر دسته بندی به سه گروه R,B,H  تقسیم می شوند  که در ادامه هر گروه را برایتان شرح می دهیم

نوع یک- پلی پروپیلن PP+H یا هموپلیمر

این نوع پلی پروپیلن دارای خواص مکانیکی بسیار مطلوبی بوده و در برابر مواد شیمیایی در صنایع مختلف مقاومت بسیار عالی دارد. از این نوع در در صنایع کشاورزی، نفت و گاز، پتروشیمی و غیره بسیار زیاد استفاده می شود.

نوع دو- کوپلیمر ضربه ای (PP+B)

این مدل به دلیل قدرت و مقاومت زیاد, توان بالایی در برابر ضربه های وارده دارد و از کیفیت بسیار طولانی و پایداری بسیار مناسبی در مقابل مواد شیمیایی در فاضلاب های شهری نیز برخوردار است. این امر سبب شده که استفاده بسیار گسترده ای در فاضلابهای فشار پایین خانگی و غیر صنعتی از این نوع پلی پروپیلن شود .

نوع سه- کوپلیمراندم(PP+R)

این نوع پلیمر عمر زیاد و پایداری بسیار مناسب در مقابل مواد شیمیایی و مکانیکی به ویژه در دما و فشار بالا (همچون صنایع آبرسانی) داشته و در سیستم لوله کشی آب سرد و گرم برای مصارف خانگی از آن در کلان شهرها به وفور استفاده می گردد.

ویژگی های لوله و اتصالات پلی پروپیلن وحید

۱این لوله ها مقاومت بسیار زیادی در برابر هرگونه زنگ زدگی , رسوب، پوسیدگی , خورندگی  , تغییر طعم و رنگ و بوی آب آشامیدنی برای مصارف عمومی دارند.

  1. ۲٫ لوله های پلی پروپیلن وحید فاقد هرگونه ناهمواری در جداره داخلی و عدم افت فشار هستند.
  2. ۳٫ تحمل بیست اتمسفر فشار برای آب سرد و ده اتمسفر فشار وارده برای آب گرم ویژگی دیگری از این لوله ها می باشد.

۴ لوله های پلی پروپیلن وحید بسیار کم جاذب هدایت الکتریکی و هدایت حرارتی هستند.

  1. ۵٫ بسیار مقاوم در برابر اسیدها و بازها.
  2. ۶٫ خیلی سبکتر از هر نوع لوله های فلزی.
  3. ۷٫ راحتی و سرعت در نصب.
  4. ۸٫ مطابق با استانداردهای بهداشتی .

لوله های پلی پروپیلن وحید در شکل ها و اندازه های متفاوت برای کاربرد های بسیار خاص همچون آبرسانی، خطوط انتقال فاضلاب، آبیاری و صنایع نفت و گاز و کشاورزی استفاده می گردد. نوع فشار قوی این لوله ها برای محافظت از خطوط برق می باشد.

برای اطلاع از لیست قیمت محصولات پلی پروپیلن با متخصصین ما تماس بگیرید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *