مشخصات فنی لوله پلی اتیلن گازی

همزمان با پیشرفت صنعت لوله و اتصالات پلی اتیلن، امروزه بیش از ۹۹ درصد از خطوط لوله در تمام جهان از انواع لوله پلی اتیلن برای تأسیسات خود استفاده می کنند.

لوله پلی اتیلن در سایز و ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می شود؛ لوله های تک جداره پلی اتیلن برای نصب در سیستم های آبرسانی کشاورزی، زهکشی، روکش کابل برق و سیستم های گازرسانی مناسب هستند. لوله پلی اتیلن دوجداره (لوله کاروگیت و لوله اسپیرال)، مهم ترین لوله های صنعت آب و فاضلاب محسوب می شوند. در این مطلب سعی داریم به بررسی مشخصات فنی لوله پلی اتیلن گازی بپردازیم.

لوله پلی اتیلن گازرسانی؛ ابعاد، استانداردها و خواص

لوله پلی اتیلن گازی از مواد پلی اتیلن مرغوب با گرید تجاری PE100  تولید می شوند. به طور معمول، سایز استاندارد لوله پلی اتیلن گازی از ۱۶ تا حدود ۶۳۰ میلی متر می باشد؛ مگر در موارد استثناء که بنا بر سفارش شرکت پیمانکار گاز، این لوله ها با قطرهای متفاوت تولید می شوند. لوله های گازرسانی می توانند در فشارهای کاری ۵/۲ تا ۲۰ اتمسفر به خوبی پایدار بمانند.

انواع لوله پلی اتیلن گازی مطابق با استاندارد EN 1555 و IGS-M-PL-014-01 تولید می شوند. لوله و اتصالات پلی اتیلن گازی در برابر عوامل مخرب محیطی نظیر خوردگی، مواد شیمیایی، نشت از محل جوشکاری و ترک خوردگی بسیار مقاوم هستند؛ این لوله ها استحکام، انعطاف پذیری بالا، دوام و عمر طولانی دارند. استفاده از لوله های پلی اتیلن برای حوزه گازرسانی موجب کاهش هزینه ها و زمان اجرای پروژه شبکه گازرسانی می شود.

 

مزایای لوله پلی اتیلن گازی

لوله های پلی اتیلن گازی وزن سبکی دارند و انعطاف پذیر هستند، به همین دلیل به راحتی می توان آن ها به راحتی به صورت حلقه درآورد. این لوله ها در برابر اشعه UV پایداری خود را حفظ می کنند؛ اکثر لوله های پلی اتیلن را به وسیله اتصالات فلنج با روش جوشکاری به یکدیگر متصل می کنند، به همین دلیل است که روند اتصال این لوله ها بسیار سریع و بدون نشتی قابل اجرا است.

قابلیت انعطاف پذیری بالای این لوله ها موجب می شود بتوان آن ها را در مسیرها دارای انحنا نصب کرد. در حالت های نصب دفنی لوله گازرسانی پلی اتیلن، این لوله در برابر لرزش زمین و ارتعاشات آن مقاومت خوبی خواهد داشت.

مواد گازی اندکی دارای ماهیت اسیدی هستند و در برخی از لوله ها موجب خوردگی و ساییدگی دیواره لوله می شوند؛ لوله پلی اتیلن گازی در این شرایط نیز پایداری خود را حفظ می کند و تا سال های طولانی می تواند با راندمان بالا در خط لوله باقی بماند.

قیمت لوله پلی اتیلن گازی

قیمت لوله های پلی اتیلن گازی نیز مانند دیگر لوله های پلی اتیلن دارای استاندارد و وزن مخصوص هر سایز بر حسب متر طول میباشند که قیمت هر متر لوله پلی اتیلن گازی را معین و مشخص میکنند.لوله های پلی اتیلن گازی در انواع کلاف و شاخه در سایزهای ۲۵ الی ۲۲۵ و با فشار کاریه ۱۶ بار و ۱۲٫۵ بار نولید میگردند مواد تشکیل دهنده این لوله ها در انواع ۱۶ اتمسفر PE 100  و در انواع ۱۲٫۵ بار  PE 80  جهت دریافت قیمت لوله های پلی اتیلن گازی در انواع ذکر شده با شماره های ما در تماس باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *