مشخصات دریچه منهول کامپوزیتی

منهول ها گودال های آدم رویی هستند که برای بازرسی لوله و تاسیسات و حفظ منهول ها و جلوگیری از افتادن افراد در منهول طراحی می شوند. دریچه های کامپوزیتی از موادی شامل رزین های پلی مری و مواد شیمیایی دیگر تولید می شوند.

ای مدل از دریچه ها به دلیل مزایای خود مثل سبک بودن، مقاوم بودن در برابر فشار و ضربه های مکانیکی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی مانند باز ها و اسید های ناشی از فاضلاب، مقاومت در برابر آتش و حرارت بالا، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، عدم زنگ زدگی و عدم فرسایش به طور گسترده ای جایگزین دریچه های چدنی و فلزی شده اند.


جهت تولید دریچه های منهول از روش BMC استفاده می شود که در آن لایه گذاری دستی انجام می شود و نیازی به استفاده از فیلتر یا پرکننده نیست و در سایز های مختلف سایز ۲۶٫۵ ، ۳۲٫۵، ۳۴٫۵، ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ تولید و در بازار عرضه می شوند.
دریچه ها بر طبق استاندارد BS-124 و با توجه به مکان هایی که قرار است در آن استفاده شوند و فشار هایی که قرار است تحمل کنند در کلاس های مختلف A15 با تحمل فشار ۱٫۵ تن برای معابر پیاده‌ها و دوچرخه سوارها، B125 با تحمل فشار ۱۲٫۵ تن برای پیاده راه ‌ها ، نواحی پیاده رو نظیر آن ، نواحی پارك خودرو C250 با تحمل بار ۲۵ تن برای حاشیه جداول خیابان‌ها حداکثر ۵/۰ متر تا ماشین رو ۲/۰ متر تا پیاده‌راه، D400 با تحمل فشار و بار ۴۰ تن برای سمت ماشین رو خیابان‌هاى اصلی ، E600 با تحمل فشار ۶۰ تن برای نواحی تردد و وسایل نقلیه سنگین از قبیل لنگرگاه‌ها و فرودگاه‌ها و F900 با تحمل بار ۹۰ تن برای نواحی ویژه تحمل کننده وسایل نقلیه سنگین همانند فرودگاه‌ها تقسیم می شوند.
از ویژگی های دیگری که این دریچه های کامپوزیتی عدم تولید صدای زیاد و جلوگیری از پخش شدن بوی co2 در فضای اطراف است.
رسانای جریان الکتریسته نیستند و در برابر جریان حرارتی عایق هستند و هم چنین انحراف ابعادي کمتر از ۱۶/۱ اينچ دارند.
استفاده از این دریچه ها و نصب آن ها بسیار آسان است.
این دریچه ها باید تحت آزمون های مختلف مدول و تنش کششى، جذب آب، مقاومت در برابر سوخت خودرو، تغییر شکل تحت نیرو، مقاومت خزشى، مقاومت خستگی، مقاومت ضربه، پایداریی گرمائی، مقاومت ویژه سطح، مقاومت سایشى، مانائی دائمی، آزمون نیرو و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش قراربگیرند و تست شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *