لوله یو پی وی سی چیست

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید

ماده ای پلیمری می باشد که در ساخت لوله استفاده می شود و با افزودن پلاستیک نرم شده و لوله های پی وی سی را می سازد اما لوله های یو پی وی سی لوله هایی هستند که بر پایه پلی وینیل کلراید سخت ساخته می شوند و ماده افزودنی جهت نرم کردن آن اضافه نمی شود به همین دلیل دارای مقاومت بالا و مناسبی در برابر ضربه می باشند. یکی از انواع لوله های مقاوم با طول عمر مفید که کاربردی گسترده برای بکارگیری در خاک مهاجم دارد لوله یو پی وی سی است.

نحوه عملکرد لوله های یو پی وی سی

لوله های یو پی وی سی در برابر غلظت مواد شیمیایی مورد نظر در مسیر آنها مقاومت کرده و مقدار بالای مقاومت در برابر خوردگی سبب کاربردی تر شدن بیشتر این لوله ها در صنایع مختلف می شود.

ویژگی های انواع لوله یو پی وی سی

لوله های یو پی وی سی به دلیل مقاومت مناسب و استحکام زیادی که دارند در شرایط مختلف دارای کاربرد مطلوب می باشند.

مقاومت کششی مناسب برای انواع لوله های یو پی وی سی نسبت به لوله های دیگر آنها را بسیار پرکاربرد کرده است.

امکان حمل و نقل ساده و راحت برای لوله های یو پی وی سی به دلیل وزن مناسب با داشتن حداقل ضخامت، یک مزیت مهم محسوب می شود.

لوله های یو پی وی سی دارای انعطاف پذیری مطلوبی می باشند.

لوله های یو پی وی سی به گرما مقاوم هستند و خیلی زود آتش نمی گیرند

نصب لوله های یو پی وی سی راحت است از این رو این لوله ها برای استفاده در مکان های مختاف کاربردی تر هستند.

لوله های یو پی وی سی تحت شرایط معمول آب و هوایی تغییر شکل نمی دهند.

لوله یو پی وی سی در برابر فلزات، جریان نارسانای الکتریکی هستند و از این رو زمانی که در داخل خاک و یا آب استفاده می شوند مقاومت بالایی در برابر اسیدها و نمک های موجود در آب و خاک از خود نشان می دهد.

یکی از مهم ترین ویژگی های بارز لوله یو پی وی سی مقاومت بالای آن در برابر شکست می باشد.

از خصوصیات منحصر به فرد لوله یو پی وی سی می توان به مدول الاستیسیته آن اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت مدول الاستیسیته تعیین کننده ضخامت لوله های فاضلابی می باشد. لوله های یو پی وی سی از نظر وزنی سبک تر از لوله های پلاستیکی هستند.

در مقایسه استحکام لوله های یو پی وی سی با سایر لوله ها می توان گفت استحکام این لوله ها دو برابر لوله های پلاستیکی و پلی اتیلن می باشد

در مقایسه لوله های تولید شده با جنس های مختلف باید گفت لوله های یو پی وی سی بیشترین دوام را در انتقال مواد دوغابی دارند. بالا بودن استحکام لوله های یو پی وی سی در قدرت منتقل کردن مواد دوغابی از دلایل کاربرد گسترده لوله های یو پی وی سی در زمینه های مختلف است.

در مقایسه برای تعیین ویژگی های برتر لوله یو پی وی سی با لوله های فلزی و سیمانی می توان گفت لوله یو پی وی سی در برابر ضربه و آسیب هایی که بر اثر ضربه ایجاد می شود از استحکام مناسب تری نسبت به لوله های فلزی و سیمانی برخوردار می باشند. مواد به کار رفته برای ساخت لوله های یو پی وی سی موجب افزایش طول عمر آن نسبت به لوله های فلزی و سیمانی شده است.

لوله های یو پی وی سی در برابر آتش مقاومت بسیار بالایی دارند. دمای شعله ور شدن لوله یو پی وی سی ۴۵۴ درجه سانتیگراد می باشد. بالا بودن دمای شعله ور شدن لوله یو پی وی سی نشان دهنده مقاومت مناسب آن در برابر آتش می باشد

آب بندی اتصالات لوله های یو پی وی سی با استفاده از روش های نوین در تولید آن موجب افزایش استحکام و مقاومت لوله در برابر سایش می شود. از دلایل افزایش تولید و فروش لوله های یو پی وی سی کاهش هزینه های نگهداری، کاهش آلودگی در آب آشامیدنی و پایین بودن مقدار زبری است که در ساخت لوله به کار رفته است.

قیمت فروش لوله های یو پی وی سی

لوله های یو پی وی سی با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند در نهایت نسبت به لوله های فلزی و سایر لوله های چدنی و غیره دارای قیمت مناسبی می باشند. برای تهیه و خرید با قیمت مناسب در مورد انواع لوله های یو پی وی سی می توان به نمایندگی هایی که این محصول را عرضه می کنند مراجعه کرد تا علاوه بر تهیه یک جنس باکیفیت بتوان به محصولی با قیمت مقرون به صرفه دست یافت.

کاربرد لوله های یو پی وی سی

لوله های یو پی وی سی برای انواع خاصی از لوله کشی ها مورد استفاده می باشند.

در قسمت هایی که درجه حرارت بالا باشد و فشار عملیاتی وجود داشته باشد لوله های یو پی وی سی انتخاب مناسبی می باشند.

برای خطوط لوله فاضلاب و همین طور لوله های زهکشی بیرونی این نوع از لوله ها بسیار مناسب هستند.

ساخت انواع لوله یو پی وی سی

لوله های یو پی وی سی که مطابق با استانداردهای مناسب و در ضخامت مطلوب ساخته می شوند دارای کیفیت بالایی بوده و کاربردی تر هستند. انواع لوله های یو پی وی سی با داشتن مقاو.مت مناسب شناخته می شوند و فاکتورهای مهمی برای تعیین قیمت فروش آنها وجود دارد که از جمله این فاکتورها کیفیت بالا و مطلوب این محصول می باشد. هدف از تولید و ساخت لوله های یو پی وی سی بالا بردن استحکام تا حد مناسب می باشد. داشتن مقاومت شیمیایی، استحکام کششی، مقاومت در برابر خوردگی و وزن سبک لوله های یو پی وی سی مهم ترین خصوصیات آن است.

کاربرد متنوع لوله های یو پی وی سی

این لوله ها برای انتقال فاضلاب های صنعتی و شهری همین طور فاضلاب خانگی کاربرد دارند.

برای انتقل مواد شیمیایی می توان از لوله های وی پی وی سی استفاده کرد.

جهت انتقال کابل های مخابرات و کابل های برق استفاده از لوله های یو پی وی سی گزینه ای مناسب است.

در سیستم های آبرسانی و همین طور سیستم های تحت فشار لوله های یو پی وی سی به شکل مناسبی جوابگو هستند.

لوله یو پی وی سی بیشترین استفاده را در بخش های فنی دارد.

لوله های یو پی وی سی مطابق استاندارد های ملی به تولید می رسند. از این رو مناسب ترین لوله برای منتقل کردن آب آشامیدنی لوله یو پی وی سی است.

از جمله ویژگی های لوله یو پی وی سی که موجب رضایت مندی شبکه های آب و فاضلاب شده است می توان به کاهش مصرف انرژی تا ۴۰ درصد، نصب آسان، عایق صوتی، حرارتی و برودتی، عدم نیاز به رنگ و نظافت آسان اشاره کرد.

عرضه و فروش لوله های یو پی وی سی

عرضه و ارائه انواع لوله های یو پی وی سی به صورت آماده برای مشتریان وجود دارد اما گاهی پروژه ای خاص مدنظر است که باید از این لوله ها با ضخامت و ویزگی های خاصی استفاده شود از این رو برخی از انواع لوله های یو پی وی سی به صورت سفارشی ساخته و عرضه می شوند.. پیشرفت تکنولوژی در ساخت انواع مرغوب لوله های یو پی وی سی تاثیر بسزایی داشته است. قیمت مناسب لوله های یو پی وی سی نسبت به لوله های فلزی و چدنی از دلایل به کارگیری آن در شبکه های آب و فاضلاب است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *