لوله پی وی سی فشار قوی

لوله پی وی سی فشار قوی برای محافظت از کابل های فشار قوی که در فضاهای شهری و جاده ای عبور می کند استفاده می شود. این لوله ها استحکام و مقاوت سیم ها و کابل های جریان برق در مقابل عوامل جوی را افزایش می دهد و از برخورد احتمالی انسان ، حیوانات و پرندگان با سیم های برق جلوگیری می کند.

لوله پی وی سی فشار قوی باید طبق استاندارد ۱۳۳۶۱-۲ ملی ایران تولید شوند و تولید آن ها اگر مطابق با ضوابط داخلی و خارجی باشد از این لوله ها می توان جهت آبیاری و آبرسانی به وسیله فشار نیز استفاده کرد.

پیرامون سایر کاربردهای لوله پی وی سی فشار قوی می توان موارد زیر را اشاره نمود:

۱- استفاده از لوله پی وی سی فشار قوی به عنوان خطوط اصلی و فرعی انتقال آب شهری و صنعتی و شبکه تقسیم آب به شیوه دفن شده در خاک

۲- استفاده از لوله پی وی سی فشار قوی به عنوان انتقال دهنده آب به شیوه روکار برای داخل و خارج ابنیه کوچک و بزرگ با کاربری های متفاوت

۳- استفاده از لوله پی وی سی فشار قوی به عنوان تخلیه کننده فاضلاب زیرکار و روکار و سیستم فاضلاب تحت فشار

لوله پی وی سی فشار قوی در ابعاد مختلف و متنوع و فشار کاری شش الی بیست و پنج طبق درخواست کارفرما، قابل تولید و عرضه است. همچنین این لوله ها به علت آنکه مخصوص فشار قوی برق ساخته می شوند تحمل فشار تا ده بار داشته و در دو نوع سه‌ سر کوبل و دو سر کوبل در بازار موجود هستند. این لوله ها برای اتصال به بخش دیگری از لوله نیازی به گرم کردن مقطع نداشته و سرعت اجرای بسیار بالاتری دارند.

همچنین لوله پی وی سی فشار قوی قابل استفاده در سیستم کشاورزی بوده و برای آبیاری و آبرسانی صنعتی در ابعاد بزرگ و تحت فشار نیز به کار می رود.

لوله پی وی سی فشار قوی یا همان پلیکا از نوع لوله های نارسانای جریان الکتریسیته است که هم از داخل و هم از بیرون به طور کامل عایق بوده و در برابر جریان الکتریسیته مقاومت می کند. لوله های یو پی وی سی فشار قوی (پلیکا) در مقابله با محیط های قلیایی ،اسیدی و بازی دارای مقاومت بالایی بوده و به هیچ وجه تجزیه نمی گردند.

لوله پی وی سی در انواع لوله های معمولی ، نیمه قوی ، فشار قوی و انواع مصارف صنعتی دیگر در بازار وجود دارد. لوله پی وی سی فشار قوی در سایزهای پنجاه الی چهارصد میلیمتر جهت مصارف گوناگون شهری، صنعتی و کشاورزی تولید و به فروش می رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *