لوله پنج لایه سوپرپایپ

می دانیم که لوله پنج لایه سوپر پایپ یکی از بهترین محصولات تولید کشور آلمان هستند که کاربرد زیادی در سیستم های ساختمانی دارند. در این مقاله می خواهید در خصوص لوله پنج لایه سوپر پایپ در سیستم های گرمایش کف صحبت کنیم.

معرفی لوله پنج لایه سوپر پایپ

یکی از نسل های جدید لوله پنج لایه سوپر پایپ که این روزها به بازار آمده است به نام لوله های تلفیقی مشهور هستند که به طور دقیق PEX-AL-PEX محسوب می شوند. این فناوری به محض ورود به بازار توانست جایگزینی بی نظیر برای لوله های فلزی محسوب شود. در واقع در لوله پنج لایه سوپر پایپ نسل جدید پلیمر و فلز را ترکیب کرده و به این ترتیب توانسته در بهبود کیفیت نهایی نقش بسیار عالی ایفا نماید.نصب لوله سوپر پایپ پنج لایه نسل جدید بیار آسان است و در نهایت سبب می شود که محصول نهایی کاربرد بی نظیری در تأسیسات داشته باشد.

یکی دیگر از انواع لوله پنج لایه، لوله سوپرپایپ +۲ نام دارد که از تکنولوژی های بسیار پیشرفته در آن استفاده شده است. در واقع این محصولات این سبک به دلیل داشتن آلیاژهای آلومینیومی یکی از بهترین گزینه ها برای سیستم های ساختمانی محسوب می شوند. میزان رسوب پذیری این محسوب بسیار کم بوده و دوام بسیار عالی برای آن گزارش شده است.

لوله پنج لایه سوپر پایپ عموماً با استفاده از دستگاه های هیدروستاتیک بارها و بارها تست می شوند و مقاومت این محصولات در برابر فشارهای بالا و دمای بسیار زیاد مورد آزمایش قرار می گیرد.

یکی از موضوعاتی که در خصوص لوله پنج لایه سوپر پایپ دیده می شود قیمت بالای این محصولات است. در واقع به دلیل وجود تجهیزات قابل قبول و سرعت بالایی که در لوله سوپر پایپ پنج لایه وجود دارد این محصول کمی گرانتر از سایر گزینه ها محسوب می شود.

کاربرد لوله پنج لایه سوپر پایپ

اتصالات لوله پنج لایه سوپر پایپ عموماً پرسی هستند و از یک سری کدهای رنگ به خصوص و همینطور تکنولوژی RTS برای این محصولات استفاده شده است. در واقع وجود این تکنولوژی سبب شده است که خطر آب بندی در محصولات به حداقل برسد. در اتصالاتی که برای لوله پنج لایه سوپر پایپ +۲ دیده می شود از استیل به جای آلومینیوم استفاده شده است و عمل پرس در این محصولات دقیق تر هستند.

یکی از کاربردهای مهم لوله سوپر پایپ پنج لایه در سیستم های گرمایش از کف است. این گزینه در مقابل با گزینه های دیگر سبب بروز آرامش بیشتری در فضای خانه می شود. به طور کلی گرمایش از کف نیاز به توزیع یکنواخت حرارتی در بخش های مختلف محیط دارد و لوله پنج لایه سوپر پایپ سبب می شود که میزان مصرف انرژی تا ۴۰ درصد کاهش یابد. تمام محوطه به طور دقیق گرم شود و میزان رطوبت وجود نیز در وضعیت حفظ شده قرار بگیرد و فضای خانه خشک نشود. میزان غبار در هوا در این روش بسیار کمتر خواهد بود و لوله پنج لایه سوپر پایپ در کف ها نصب شده و از فضای مفید منزل استفاده نمی شود.

استفاده از این محصول برای سیستم های گرمایش از کف DEM میزان مصرف انرژی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد در واقع ۱۲ درصد بیشتر از یک سیستم معمولی که این رقم بسیار قابل قبول است. میزان حرارتی که در این روش دیده می شود تابشی بوده و سبب می شود که میزان حرارت حاصل تا ۶۰ درصد افزایش یابد.

مزایای لوله پنج لایه سوپر پایپ

با لوله سوپر پایپ پنج لایه توزیع حرارت بسیار بهبود می یابد و شاهد سرعت واکنش تا ۲۵ درصد هستیم. نصب و استفاده از لوله پنج لایه سوپر پایپ بسیار آسانتر است و کنترل وضعیت آب ورودی در این محصولات نیز طبق عملکردهای موجود تغییر می کند.

در حال حاضر لوله پنج لایه سوپر پایپ از بهترین محصولات موجود در بازار است و به طور کلی برای سیستم های تهویه نیز گزینه بسیار عالی محسوب می شود. در واقع لوله های سوپر پایپ سبب می شود که هزینه نهایی بسیار کاهش یافته و به نوعی وجود اتصال های قدرتمند برای این محصول نیز از بروز مشکلات بسیاری جلوگیری کرده است. در نظر داشته باشید که لوله پنج لایه سوپر پایپ برای بیشترین دوام را در لیسان انواع لوله ها به خود اختصاص داده است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *