لوله پلی پروپیلن پوش فیت

پوش فیت نام نوعی سیستم لوله کشی برای پسآب و فاضلاب ساختمانی است که تمامی اتصالات و لوله ها در یک سمت دارای سوکت از نوع فشاری هستند. در هر لوله موجود در سیستم پوش فیت یک حلقه آب بندی قرار دارد و می توان بخش انتهایی بدون سوکت را به آسانی و با فشار خیلی کم به درون سوکت موجود در لوله و یا نقطه اتصال بعدی آن وارد نمود. با توجه به نوع و شیوه ی اتصال قطعات به یکدیگر در این سیستم، به آن پوش فیت (Push Fit) می گویند.

لوله های پلی پروپیلن پوش فیت در سیستم جدید دفع فاضلاب ساختمانی فاقد مشکلات و محدودیت های تولید، اجرا و نصب همانند سیستم های قدیمی پیش از آن هستند.  در عین حال این لوله ها دارای امتیازات متمایزی بوده که برای نخستین بار یک شرکت انگلیسی موفق شد تا چنین فرآیندی را طراحی و تولید و روانه بازار کند.

لوله پلی پروپیلن پوش فیت توسط بیشتر دست اندرکاران، مجریان و متخصصین امور ساختمانی در سراسر کشور استفاده می شود و در پروژه‌های بسیار بزرگ بخش مهمی از تاسیسات را بر عهده دارد. دلیل این محبوبیت و استفاده عمومی ویژگی هایی است که محصول (پوش فیت)را متمایز و ویژه می سازد.

یکی از ویژگی ها این است که لوله پلی پروپیلن پوش فیت به دلیل استحکام، عمر مفید بسیار طولانی داشته و اتصالات آن به ویژه حلقه های آب بند، مقاومت مناسبی در برابر ضربه دارند. سرعت نصب در این لوله ها بسیار زیاد بوده و به علت آسانی نصب، شاهد صرفه جویی در وقت و هزینه های تعمیرات و نگاه داری هستیم.

لوله پلی پروپیلن پوش فیت سبک بوده و بارهای اضافی به ساختمان وارد نمی کنند. این لوله ها در شرایط آتش سوزی ایمن بوده و به دلیل داشتن ویژگی Flame Rerardant مطابق با استاندارد DIN 4102-B1 هستند.

لوله پلی پروپیلن پوش فیت نیاز به چسب مخصوص ، جوش های متداول و عملیاتی نظیر آن برای اتصال ندارد و همین امر باعث کاهش هزینه های اجرایی ساختمان می شود. آب بندی این لوله ها پایدار و قابل اعتماد است و حتی در شرایط ناپایداری بنا و لرزش های غیر مخرب مستحکم باقی می ماند.

لوله پلی پروپیلن پوش فیت قابلیت تطبیق و اتصال اجزاء سیستم به سایر لوله ها اعم از پلیمری و آلیاژی را داشته و می تواند به صورت ترکیبی کار شود. این لوله ها امکان اجرای سریع و ساده توسط نیروی کارگری را داشته و با آموزش کوتاه مدت می توان به مهارت لازم در نصب آن ها رسید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *