polika_pipe_standard_low_pressure

لوله پلیکا نیمه قوی

لوله پلیکا نیمه قوی نوعی از لوله پلیکا است که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی است. لوله پلیکا در انواع و دسته بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرد. این لوله‌ها از جنس UPVC است و پولیکا نام برند آن است. انواع لوله‌های این جنس برندهای مختلفی دارند اما به نام لوله پلیکا معروف شده و شناخته می‌شوند. این لوله‌ها بیشتر برای فاضلاب مورد استفاده قرار می‌دهند. در یکی از این دسته بندی‌ها لوله پلیکا در نوع فشار ضعیف، نیمه قوی و فشار قوی قرار می‌گیرند که با توجه به ویژگی‌های هر کدام در یکی از صنایع و زمینه‌ها استفاده می‌شوند.

کاربرد لوله پلیکا نیمه قوی

هر کدام از انواع لوله پلیکا کاربردهای متفاوتی دارند. بسته به نوع مواد سازنده و استحکام و دوامی که دارند مناسب برای قسمت‌های مختلفی هستند. برای سیستم تهویه ساختمان بیشتر از لوله پلیکا فشار ضعیف استفاده می‌شود؛ این نوع لوله پلیکا برای سیستم تهویه و دودکش ساختمان کاربرد دارد. برای سیستم فاضلاب خانگی و غلاف کابل برق از لوله پلیکا نیمه قوی استفاده می‌شود و برای سیستم فاضلاب صنعتی بیشتر از لوله پلیکا فشار قوی استفاده می‌کنند؛ چرا که فاضلاب صنعتی به دلیل مواد شیمیایی و مواد مضر و سنگینی که دارد باید از لوله پلیکای قویتر و محکم تر استفاده کرد.

polika_pipe_standard_low_pressure

مزایای لوله پلیکا نیمه قوی

استفاده از لوله پلیکا یا لوله UPVC مزایای زیادی دارد. یکی از مهمترین مزایای این نوع لوله مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیایی است؛ چرا که از این لوله‌ها بیشتر برای سیستم‌های فاضلاب خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. این لوله‌ها وزن سبک، استحکام و دوام بالایی دارند. کاهش وزن این لوله‌ها ایمنی آنها را در هنگام نصب و حمل و نقل بالا می‌برد. این لوله‌ها بسیار انعطاف پذیرند و در برابر ضربه و اصطحکاک بسیار مقاومند. همچنین از این لوله‌ها می‌توان به عنوان لوله‌های انتقال آب آشامیدنی استفاده کرد، چرا که مواد اولیه و سازنده‌ی آنها تاثیری در رنگ و بوی آب ایجاد نمی‌کند. همچنین این لوله‌ها از رسانای حرارتی کمی برخوردارند و مناسب برای غلاف کابل برق هستند.

نصب لوله پلیکا نیمه قوی

نصب لوله پلیکا به دلیل سبکی و حمل و نقل آن بسیار آسان است. همچنین به دلیل انعطاف پذیری بالا خم کردن و اتصال قطعات مختلف آنها با هم باعث شکستگی و آسیب رسیدن به کارگران نمی‌شود. حمل و نقل آنها به دلیل سبکی در حجم بالا آسان است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

قیمت لوله پلیکا نیمه قوی

قیمت  انواع لوله پلیکا متفاوت است و بستگی به نوع و برند سازنده‌ی آنها دارد. طبیعی است که لوله پلیکا فشار قوی بیشترین قیمت و لوله پلیکا فشار ضعیف کمترین قیمت را دارد. چرا که از لوله پلیکا فشار قوی برای سیستم‌های فاضلابی پیشرفته و صنعتی استفاده می‌شود که نیاز به استحکام و دوام بالایی است. نوع برند و کشور سازنده‌ی ساخت لوله پلیکا هم نقش مهمی در قیمت آنها دارد. امروزه شرکت‌های داخلی زیادی هستند که اینگونه لوله‌ها را می‌سازند و از کیفیت و مرغوبیت با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کنند و از قیمت مناسب و به صرفه تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردارند.

خرید لوله پلیکا نیمه قوی

برای خرید انواع مختلف لوله پلیکا از روش‌های مختلفی می‌توان اقدام کرد. دو روش برای خرید این لوله‌ها وجود دارد که یکی مراجعه به فروشگاه‌های فیزیکی و دیگری مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی است. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به فروش انواع کالاها و لوازم مختلف می‌کنند که این لوله‌ها در رده‌ و دسته بندی لوازم ساختمانی قرار می‌گیرد. آسانی خرید و قیمت مناسب از دلایل استقبال خریداران از این روش فروش است. در این فروشگاه‌های اینترنتی می‌توان در هر لحظه و مکانی به آسانی و تنها با چند کلیک خرید خود را انجام داد و محصول و کالای خریداری شده را درب منزل و یا محل کار تحویل گرفت.

خرید لوله پلیکا نیمه قوی ارزان

برای خرید لوله پلیکا ارزان قیمت بهترین راه خرید به صورت اینترنتی و از فروشگاه‌های اینترنتی است. این فروشگاه‌ها از پرداخت بسیاری از هزینه‌ها از جمله هزینه اجاره مغازه یا فروشگاه، پرداخت قبوض مختلف و مالیات معاف هستند و به همین دلیل قیمت کالاهای فروخته شده در این فروشگاه‌ها بسیار پایین تر از قیمت کالاها در فروشگاه‌های فیزیکی است. همچنین در فصول و زمان‌های مختلفی از سال این فروشگاه‌های اینترنتی تخفیف‌های جذاب و فوق العاده‌ای برای محصولات و کالاهای خود را قرار می‌دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *