لوله و اتصالات کاروگیت

لوله ی کاروگیت Corrugate pipe)) جزو لوله های پلی اتیلن مدرن و جدید محسوب می شوند. جنس پلی اتیلن آن از     HDPEشامل pe80 ،  PE100 ، PE80 ، مواد پلی پرو پلین PP یا پی وی سی ( (pvcساخته می شوند و با استفاده از مواد شیمیایی دیگر اعم از دوده و مستربچ رنگی به میزان کم تر از ۳ درصد مواد اولیه استحکام پیدا می کند. این لوله ها از جنس دولایه هستند که لایه ی درونی آن ها به رنگ زرد یا آبی است و در آن ویدیو گراف نصب می کنند تا بوسیله ی یک دوربین لوله را ردیابی کنند.

اولین بار آمریکایی ها در سال ۱۹۶۵ از این لوله استفاده کردند. و کاربردهای زیادی در خطوط مختلف فاضلاب، برای زهکشی آب، پس آب های صنعتی کاربرد دارد. لوله ی کاروگیت به دلیل مزایای اثبات شده ای که دارد بطور گسترده ای جایگزین سایر لوله ها شده است . از جمله مزایای آن سطح صاف داخلی آن است که باعث می شود مواد در داخل آن رسوب نکنند و هم چنین در برای مواد شیمیایی مانند اسید سولفوریک موجود در فاضلاب مقاوم هستند و ساختار حلقه ای خارجی آن باعث شده که تحمل فشار لوله بالا برود و و هنگامی که فشار به لوله وارد می شود فشار را به زمین منتقل می کند؛ هم چنین وزن کم تر و حمل و نقل راحت تر با هزینه ی کم تر از مزایای دیگر لوله های کاروگیت مصرف می شود.

لوله های پلی اتیلن کارگیت در برابر اشعه ماوربنفش (UV) مقاوم هستند و مجموع این خصوصیات عمر آن ها را بالا برده و به ۵۰ تا ۱۰۰ سال می رساند و علاوه بر این به دلیل آب بندی مناسب و نداشتن نشتی برای محیط زیست هم بهتر است و در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی از خود مقاومت نشان می دهد و با استانداردهای  DIN 16961 و ISIR 9116 تولید و عرضه می شوند.

روش های متصل کردن آن به انواع روش های جوش ( جوش اکستروژنی) و روش های کوپلینگ حرارتی و کوپلینگ فشاری تقسیم می شوند. اتصالاتی هم که از این لوله ساخته می شود شامل زانویی ۴۵ و ۹۰ درجه و … است.

در هنگام نصب و متصل کردن این لوله ها باید حتما از افراد متخصص استفاده کنید تا درصد امکان وجود نشتی به صفر برسد چون دلیل بیشتر نشتی هایی که در این لوله ها مشاهده شده نصبو آب بندی نامناسب آن ها است.

شما می توانید به راحتی این محصول را این محصول را از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید و آن ها را در کم ترین زمان دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *