لوله و اتصالات پلی پروپیلن

لوله های پلی پروپیلن یا اصطلاحا لوله های سفید معروف به نوع PP-R  از پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر نوع سه تهیه می گردند و ظاهر آن ها مانند پلاستیک های معمولی می باشد .

این لوله ها  می توانند در دمای بیست درجه سانتی گراد با فشار معادل بیست بار و در دمای هشتاد و پنج درجه را با فشار معادل ده بار تحمل کنند. از کاربردهای لوله های پلی پروپیلن می توان به لوله کشی ساختمانی در ابعاد مختلف ، تأسیسات حرارتی و برودتی ابنیه ، صنایع غذایی و شیمیایی، سیستم های گرمایش خورشیدی ، خطوط هوای فشرده ، صنایع کشتی سازی و نفتی، پسآب های صنعتی و شرایط اسیدی و قلیایی اشاره نمود .

لازم به ذکر است که لوله سفید با نام های دیگری همچون لوله سبز ، پلی پروپیلن ، تک لایه و لوله PP نیز در میان متخصصین شناخته می شود. توجه داشته باشید سایز تمام لوله های پلیمری پلی پروپیلن را بر اساس واحد میلیمتر محاسبه می کنند. طول هر شاخه از این لوله چهار متر است که به راحتی در نقطه مورد نظر بریده می شود.

از ویژگی های مثبت لوله و اتصالات پلی پروپیلن ، می توان به سرعت در نصب، استحکام در برابر فاضلاب یا پسآب های سرد وگرم، مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی، مقاومت مناسب در برابر یخ زدگی و هرگونه ضربه فیزیکی، حمل و نقل سبک و آسان، سطح صیقلی با حداقل میزان رسوب پذیری اشاره نمود.

جالب است بدانید وزن مخصوص کلیه اتصالات و تمامی لوله های پلی پروپیلن PP بسیار سبک تر از لوله های UPVC است. بر عکس لوله و اتصالات UPVC، تمامی لوله ها و اتصالات پلی پروپیلن ، ترد و شکننده نیستند. لوله های پلی پروپلین هیچ گونه مواد مضری از جمله سرب و قلع درون خود ندارند و برای محیط زیست مضر نیستند.

لوله و اتصالات پلی پروپیلن ، در برابر کلیه اسیدها و بازهای معدنی به ویژه در غلظت های بالا تا حرارت ۶۰ درجه سانتی گراد مستحکم می باشد. همچنین این لوله ها در برابر فاضلاب های شهری و صنعتی مقاومت سایشی بسیار زیادی دارند.

لوله و اتصالات پلی پروپیلن در مقابل تنش های ناشی از فشار و کشش در زمان طولانی، مقاومت زیادی دارند، درحالی که این مقوله در سایر لوله ها و اتصالات مربوط به آن ها بسیار کمتر است.

لوله و اتصالات پلی پروپیلن ، امکان تعویض یا تغییر مسیر را داشته و  بدون هیچ گونه مشکلی به لوله، و سایر بخش های آن متصل می شود. لوله های پلی پروپیلن در برابر فشارهایی که بر روی سطح وارد می شود از تحمل بسیار زیادی نسبت به لوله های پلی اتیلن و پی وی سی برخوردار هستند.

لوله ها و اتصالات پلی پروپیلن همچنین استحکام حلقه ای بسیار زیادی نسبت به سایر لوله ها به ویژه لوله های پی وی سی برخوردار هستند.

برای اطلاع از لیست قیمت به روز انواع لوله پلی پروپیلن و اتصالات آن می توانید با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *