لوله وحید (پلی پروپیلن)

لوله پروپیلن وحید را بهتر بشناسیم

به طور کلی می دانید که لوله پروپیلن وحید در حالت کلی به سه دسته و یا سه نوع تقسیم می شود که هر نوع دارای مشخصه های مربوط به خود هستند که همینطور موضوع در قیمت محصول تأثیرگذار است. در واقع باید در نظر داشته باشید که هر یک از انواعی که قرار است در این بخش توضیح دهیم قیمت مخصوص به خود را دارند و دانستن اطلاعات صحیح در مورد انواع لوله پروپیلن وحید سبب می شود که از نظر هزینه ای یک برآورد استاندارد داشته باشید.

نوع اول لوله پروپیلن وحید: هموپلیمر نام دارد که به صورت PP+H نمایش داده می شود، این نوع از لوله ها به مقاومت مکانیکی قوی مشهور هستند و نوع مقاومت و تحمل پذیری آنها در برابر مواد شیمیایی است. استفاده از این نوع لوله ها بیشتر در صنایع دیده می شود.

نوع دوم لوله پروپیلن وحید: کوپلیمر ضربه ای نام دارد که به صورت PP+B نمایش داده می شود، این نوع از لوله ها استحکام زیادی زیادی دارند، در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و میزان عمر طولانی و همینطور پایداری بیشتر در برابر مواد شیمیایی برای این نوع از لوله ها اعلام شده است. این سبک از لوله پروپیلن وحید در فاضلاب های فشار پایین بسیار پر کاربرد هستند.

نوع سوم لوله پروپیلن وحید: کوپلیمراندم نام دارد که به صورت PP+R نمایش داده می شود، این محصول عمر بسیار طولانی دارد و در برابر مواد شیمیایی و مکانیکی در دما و فشار بالا تحمل پذیری بسیار زیادی دارد.

مزایای لوله پروپیلن وحید

انواع لوله های پروپیلن وحید در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند و به طور کلی این  محصول در برابر رسوب، تغییر رنگ بسیار تحمل پذیر است.

سطح داخلی لوله های پروپیلن وحید فاقد ناهمواری است به این ترتیب در تنظیم فشارهای مختلف مشکلی نخواهد داشت.

به طور کلی لوله های پروپیلن وحید تحمل ۲۰ اتمسفر برای آب سرد و ۱۰ اتمسفر برای آب گرم را دارد.

جذب هدایت الکتریکی و حرارتی این سری از لوله ها پایین است.

لوله های پروپیلن وحید در برابر اسید و بازها بسیار مقاوم هستند و از نظر وزنی از لوله های فلزی سبک تر می باشند.

نصب این محصول آسان، سریع و ارزان است. از نظر بهداشتی نیز دارای مجوز های استاندارد می باشند.

موارد مصرف از لوله پروپیلن وحید

لوله های پروپیلن وحید برای شبکه های آب سرد و گرم منازل و همینطور ساختمان بهترین انتخاب هستند.

در خصوص آبرسانی های شهری و همینطور لوله کشی های تأسیساتی حرارتی می توانند بهترین عملکرد را ارائه دهند.

همینطور در شبکه های هوا رسانی و گازرسانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله پروپیلن وحید در صنایع غذایی و شیمیایی نقش پر رنگی از خود نشان داده است..

چطور از خرید خود مطمئن باشم

در بخش مقدمه به این سوال اشاره کردیم، شما در ابتدا باید بدانید که کدام نوع از انواع لوله پروپیلن وحید را می خواهید و در انتخاب مدل مورد نظر باید اطمینان حاصل نمایید، این نکته بسیار مهم است که وقتی یک محصول تمامی مزایای ممکن ( ضد رسوب، ضد خوردگی، مقاومت حرارتی بالا، مقاومت مکانیکی بالا، ضد ضربه و … ) را دارد قطعاً قیمت خیلی ارزان در این مسیر کمی شک برانگیز است و باید به کیفیت محصول شک کنید. در نظر داشته باشید که فروشنده هایی که محصول را با کیفیت عالی و تضمینی به شما می فروشند همیشه زمان زیادی برای توضیح برای شما در نظر می گیرند و مشاوره های تخصصی ارائه می دهند.

اگر قصد خرید لوله پروپیلن وحید را دارید و نوسان قیمت این محصول در بازار باعث شده است که نگران شده و حتی از تصمیم خود دست بکشید، باید جوانب را بیشتر در نظر بگیرید. این موضوع مهم است که خرید ما چطور صورت بگیرد که هم کیفیت محصول حفظ شود و هم از نظر قیمت در وضعیت مناسبی قرار بگیرد. حال سوال اینجاست که اگر قصد ما خرید اینترنتی لوله پروپیلن وحید باشد چطور از کیفیت محصول مطمئن شوم؟ چطور می توانم مطمئن باشم که محصول انتخابی با قیمتی گرانتر از استاندارد به من فروخته نمی شود؟ تمامی این سوالات در ذهن خریداران نقش می بندد که شفاف سازی آن می تواند در تصمیم گیری شما بسیار مؤثر باشد.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *