لوله مانیسمان رده ۴۰

لوله فولادی مانیسمان رده ۴۰ که نام دیگر آن لوله های بدون درز است. این محصول به صورت اکسترودینگ و با استفاده از یک سری قالب های خاص طراحی می شود. برای تولید لوله های لوله مانیسمان رده ۴۰ یک سری اصول می بایست به طور دقیق رعایت شود. در نظر داشته باشید در این مقاله قصد داریم در خصوص لوله مانیسمان رده ۴۰ و مراحل تولید آن صحبت کنیم.

معرفی لوله مانیسمان رده ۴۰

لوله مانیسمان رده ۴۰ که در واقع لوله های بدون درز هستند عموماً از شمش های فولادی تهیه می شود. شمشهای گرد فولادی کشیده شده و سبب تولید لوله مانیسمان رده ۴۰ می شود که البته در مدل های چهار گوش نیز تهیه می شود. روش تولید لوله مانیسمان رده ۴۰ از بزرگ به کوچ است و عموماً سایز بندی های که برای آن در نظر گرفته می شود از یک اینچ تا ۴ اینچ بوده و از روش های سرد نیز در برخی از بخش ها استفاده می شود. این محصول برای اولین بار توسط فردی به نام مانیسمان تولید شد.

مراحل تولید لوله مانیسمان رده ۴۰

اولین مرحله برای تولید این محصول برش است. در این مرحله شمش های فولادی با توجه به نیاز سفارش دهنده در ابعاد مختلفی برش داده می شود. مرحله بعد گرمادهی است، که شمش ها می بایست در داخل کوره های قوسی قرار گرفته و با استفاده از سوخت گاز گرمادهی گرم شوند و در نهایت به مرحله سرخ شدن برسند. مرحله سوم مخصوص سامانه لخ پرس است که در واقع شمش ها با استفاده از لخ پرس سوراخ کاری می شوند. مرحله بعد برای گرد شدن فولاد بوده و فولاد گرم شده می بایست با استفاده از دستگاه النگاتور به طور دقیق گرم شوند.

مرحله بعدی برای تولید لوله مانیسمان رده ۴۰ که جالب ترین بخش نیز به شمار می رود مشهور به مرحله شلیک سمبه است. در این مرحله سمبه به داخل شمش فولادی شلیک می شود و سرعت انجام این کار بسیار زیاد بوده و سمبه نیز دارای ۱۲ متر طول است.

در مرحله بعدی لوله مورد نظر می بایست صاف و یکدست شده و تاب آن گرفته شود و پس از آن سمبه داخل لوله جداسازی می شود. سپس سر و ته لوله گرفته شده و به نوعی لوله به شکل گرد در می آید. لوله های تهیه شده می توانند تا ۲۴ متر کشش داشته باشند. در بخش بعدی لوله با آب و با سیستم های خشک کننده ، سرد می شوند و طبق نیاز مشتری برش داده خواهد شد و در بخش بعدی نیاز است که تست لوله ها صورت پذیرد و مشخص شود که ضایعات لوله کدامند.

سپس سر و ته لوله با استفاده از دستگاه کونیک صاف می شود. پولیش زدن مرحله بعدی کار بوده که با استفاده از روغن های مخصوص و البته گران قیمت صورت گرفته و این بخش الزامی نخواهد بود.

سپس لوله ها بسته بندی شده و عموماً شکل بسته بندی ها شش ضلعی هستند و نیاز به تسمه محکم برای نگهداری بهتر دارند.

 

مزایای لوله مانیسمان رده ۴۰

لوله مانیسمان رده ۴۰ با استفاده از روشی خاص و بدون هیچ نوع جوش ساخت می شوند به این ترتیب این محصولات دارای استحکام بسیار زیادی بوده و از لوله های فولادی بسیار مقاوم تر هستند. سایزبندی های بسیار عالی در خصوص لوله مانیسمان رده ۴۰ در نظر گرفته شده است.

برای قیمت گذاری لوله مانیسمان رده ۴۰ پارامترهای مختلفی می بایست مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال درصد خلوص مواد به کار رفته، نوع فلز استفاده شده، میزان مقاومت مکانیکی، میزان آلیاژ استفاده شده و همینطور مقاومت شیمیایی لوله مانیسمان رده ۴۰ در قیمت نهایی آن بسیار تأثیرگذار است. قیمت در نظر گرفته شده برای لوله مانیسمان رده ۴۰ بسیار اقتصادی بوده و از دسته لوله های ارزان قیمت نسبت به کیفیت آن محسوب می شوند.

این محصولات در صنعت آتش نشانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از دسته لوله های مقاوم حرارتی محسوب می شود. این محصول در مدل های سمبه ماتریس، ارهارد و نورد بر روی توپ لغزان عرضه می شود که هر یک دارای سایزبندی مشخصب بوده و همینطور قیمت و مشخصات متفاوتی دارند. این محصولا برای کارخانجات پتروشیمی و صنایع صنعتی و نفت و گاز بهترین انتخاب به شمار می آیند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *