لوله آذین (پلی پروپیلن)

قطعاً وقتی به دنبال خرید لوله پروپیلن آذین هستید قیمت این محصول برایتان اهمیت دارد، اما نکته مهم اینجاست که قیمت لوله پروپیلن آذین بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود، بنابراین چه خوب است در این مقاله به بررسی مشخصات لوله پروپیلن آذین پرداخته و در نهایت بخشی را برای تعیین قیمت این محصول اختصاص دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی لوله پروپیلن آذین

لوله پروپیلن آذین  در سایز های مختلفی در بازار عرضه می شود که ما برای اینکه بتوانیم کمی جزیی تر به بررسی مشخصات این محصول بپردازیم در این بخش به عنوان نمونه در مورد لوله پروپیلن آذین ۱۱۰ mm صحبت می کنیم تا اطلاعات ارائه شده تخصصی تر باشد. سایر سایزهای لوله های پروپیلن آذین نیز طبق همین استاندارد تعیین شاخصه می شوند.

این لوله دارای قطر خارجی ۱۱۰ mm است و فشار قابل تحمل برای این محصول در حدود ۲۰ bar است، ضخامت لوله ۱۸٫۳ mm است و وزنی که برای آن اعلام شده است ۵۰۱۰ gr/m است. جنس مواد به کار رفته در محصوص پروپیلن است و استاندارد ثبت شده برای آن DIN8077 است.

کاربرد لوله پروپیلن آذین

لوله پروپیلن از دسته پر مصرف ترین مواد پلیمری در جهان محسوب می شود، در تولید لوله پروپیلن آذین از ساختار مولکولی ویژه ای استفاده می شود که این مواد در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسید، باز و حلال ها بسیار مقاوم است این مشخصه از لوله پروپیلن آذین سبب شده است که به سرعت جایگزین لوله های فلزی شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز و همینطور در روند لوله کشی های ساختمانی مشخص شده است که سیستم های لوله کشی متناسب همگی از لوله های پلیمری به جای لوله های فلزی استفاده می کنند.

مزایای لوله پروپیلن آذین

یکی از مهم ترین کاربرد لوله های پروپیلن آذین برای انتقال آب در رایزرها است، این محصول برای سیستم های تهویه مطبوع نیز بسیار مناسب است، از طرفی لوله کشی های آب سرد و گرم در بسیاری از ساختمان ها ترجیح می دهد که از لوله پروپیلن آذین استفاده نمایند.

جنس به کار رفته در این محصول به صورت است که نور از لوله عبور نکرده و این روند سبب می شود که رشد میکروارگانیسم ها به حداقل برسد. در تمامی لوله های پروپیلن آذین از خط راهنما استفاده شده است و اتصالات به کار برده به صورتی است که سبب افزایش سرعت و همینطور کیفیت لوله کشی می شود.

این لوله ها در برابر آب های سرد و گرم مقاومت خوبی دارد، نصب لوله های پروپیلن آذین سریع و آسان است و نیاز به بازارهای خاص و یا تیم های متخصص ندارد.

از مهم ترین کاربرد و مزایای لوله پروپیلن آذین می توان به مقاومت خوب آن در برابر خوردگی اشاره کرد، این محصول در برابر اسید و بازها رسوب نمی کند و میزان پوسیدگی در آن بسیار کم اعلام شده است.

از دیگر مزایای لوله پروپیلن آذین می توان به ظاهر زیبای آن اشاره کرد، جنس به کار رفته ظاهری برای این محصولات به صورتی است که لوله دارای شفافیت خاصی است. لوله دارای عایق های حرارتی و الکتریکی هستند و در برابر ضربه و همینطور شرایط تخریب محیطی در وضعیت نرمالی قرار دارد.

استانداردهای لازم برای تنظیم فشار در این محصول رعایت شده است به نوعی که افت فشار آن بسیار ناچیز است.

قیمت لوله پروپیلن آذین

قیمتی که برای لوله های پروپیلن آذین تعیین می شود بر اساس استانداردی است که در این مسیر دیده می شود، به طور کلی طبق بررسی های انجام شده استاندارد ISIRI 63144-1 اصول کلی لوله های پروپیلن آذین در بر می گیرد و برای سیستم های لوله کشی سرد و گرم و داغ استفاده می شود قیمتی که برای این محصول در نظر گرفته شده است نسبت به استاندارد شماره ۲ و ۳ گرانتر است. در نظر داشته باشید که استانداردها بر اساس ویژگی و ابعاد در دو لاین جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد و همینطور شرایط آزمایش به کار برای کیفیت محصول نیز از دیگر پارامترهای تعیین قیمت لوله پروپیلن آذین محسوب می شود.

خرید لوله های پروپیلن آذین به همراه اتصالات آن می تواند از هزینه کل کار کم کرده و خریدی مقرون به صرفه محسوب شود. مواد اولیه به کار رفته برای لوله های پروپیلن آذین یکی دیگری از عوامل تعیین قیمت در این محصول به شمار می رود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *