لرزه گیر ارتعاشات صنعتی

شاید برای شما نیز جالب باشد که روند کاری لرزه گیر ها را بلد باشید به این ترتیب می توانید به سادگی از کاربرد لرزه گیر ارتعاشات صنعتی مطلع شوید. در این مقاله قصد داریم در خصوص این محصول به طور دقیق یک سری بررسی ها را انجام دهیم.

 

لرزه گیر ارتعاشات صنعتی چیست؟

به طور کلی بهتر است در ابتدا در خصوص لرزه گیرها صحبت کنیم و بررسی کنیم که منظور از لرزه گیر چیست. لرزه گیر ها یک سری ابزار هستند که قرار است از ارتعاش و لرزه هایی که به صورت ناخواسته ایجاد می شود جلوگیری نماید. در نظر داشته باشید که در سال های گذشته این کار توسط دستگاه های بسیار گران قیمتی انجام می شد اما امروز با انجام آن بسیار آسان است. انواع لرزه گیرها به صورت ساده طراحی شده اند تا هزینه های آن بسیار ارزانتر باشد.

لرزه گیر ارتعاشات صنعتی در واقع تکه ای از یک لاستیک یا رابر هستند که زیر پایه های موتوری نصب می شوند و همینطور برای وسایل های مکانیکی خط تولید و همینطور ماشین های چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از لرزه گیر ارتعاشات صنعتی دارای فضای پیچیده تری هستند و مدل های متنوعی از این محصولات توان تحمل فشارهای بالا را نیز خواهند داشت. و از لرزش های بسیار سنگین جلوگیری می کنند. در نظر داشته باشید که عموماً لرزه گیر ارتعاشات صنعتی برای خطوط لوله های گاز و نفت بسیار پر کاربرد هستند و همینطور برای فشار های لوله آب که پمپ های پر فشار دارند که نیز می تواند کاندید خوبی برای لرزه گیر ارتعاشات صنعتی محسوب شوند.

استفاده از این دستگاه سبب می شود که ضربات مختلف سیالات بر روی لوله ها کاهش یافته و اتصالاتی که بر روی آن نصب شده اند در وضعیت استاندارد خود قرار بگیرد. در واقع این دستگاه ها ضرباتی که مشهور به ضربات قوچ هستند را به سادگی حذف می کنند.

کاربرد لرزه گیر ارتعاشات صنعتی

می دانید که لرزه گیره ها یکی از بهترین اقلام برای جلوگیری از انتقال لرزشهای به وجود آمده هستند. یکی از کاربردهای بسیار مهم در لرزه گیر ارتعاشات صنعتی برای بخش های Suction و Dishcharge پمپ ها است. در نظر داشته باشید که در این فضا علاوه بر این لرزش های موجود جذب می شود می تواند ضربات قوچ و همینطور شوک های به وجود آمده را نیز تغییر دهد. از دیگر کاربردهایی که برای لرزه گیر ارتعاشات صنعتی دیده می شود جلوگیری از تغییرات ناشی از که در ابعاد لوله ها رخ می دهد و این موضوع بیشتر برای محیط های صنعتی که دارای موارد خورنده هستند دیده می شود. در نظر داشته باشید که گاهاً از لرزه گیر ارتعاشات صنعتی برای جلوگیری از هدایت جریان های الکتریکی نیز استفاده می شود و برای صنایع دارویی، تاسیساتی، فولاد، نفت و گاز و پتروشیمی از اقلام بسیار ضروری و مهم است.

این محصولات دارای انواع مختلف بوده و از مدل های مهاردار و بدون مهار نیز عرضه می شود که هر یک دارای مشخصات مربوط به خود بوده و می توانند در پروژه های مختلف استفاده شوند.

خرید ارزان لرزه گیر ارتعاشات صنعتی

اگر فکر می کنید که قیمتی که در خصوص لرزه گیر ارتعاشات صنعتی در بازار دیده می شود گران است باید در نظر داشته باشید که این محصولات دارای کیفیت مختلفی هستند و نیاز است که یک سری پارامترهای مهم برای لرزه گیر ارتعاشات صنعتی مورد بررسی قرار بگیرد و به عنوان مثال میزان فشاری که از سوی این محصولات تحمل می شود یکی از موارد بسیار مهم در قیمت آن محسوب می شود از سمت دیگر ابعاد و سایز آن نیز در قیمت نهایی تأثیرگذار است.

در نظر داشته باشید اگر قصد دارید این محصول را در بهترین کیفیت و قیمت خریداری نمایید در ابتدا نیاز است که هدف پروژه شما مشخص باشد و بتوانید طبق هدفی که برای پروژه در نظر گرفته شده است سایز مورد نظر را انتخاب کنید. لرزه گیرها در مدل های دو و سه فنره عرضه می شود که هر یک می توان در محیط خاصی استفاده شود و قطعاً استفاده نامناسب از این محصولات نتیجه عکس خواهد داشت. موضوعی که در خصوص لرزه گیر ارتعاشات صنعتی نیاز به بررسی دارد مواد اولیه به کار برده در آن است که در کیفیت نهایی محصول تأثیر مستقیم می گذارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *