فلنج گلودار فولادی(WN GLANGE)

امروز قصد داریم در خصوص یکی از پرفروش ترین فلنج ها صحبت کنیم. کیفیت بی نظیر فلنج گلودار فولادی سبب شده است که در بین انواع محصولات دیگر گزینه ای بسیار عالی محسوب شود. در این مقاله در ابتدای امر به زبانی ساده و البته تخصصی سعی می کنیم فلنج گلودار فولادی را معرفی و کاربرد این محصول را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی فلنج گلودار فولادی

فلنج گلودار فولادی که به آن فلنج گردندار نیز گفته می شود همانطور که از اسم و تصویرش مشخص است دارای گردن به شکل مخروط است که شعاع گردن بر اساس قطر لوله تنظیم می شود و به آن جوش داده خواهد شد. وجود گردن در فلنج گلودار سبب شده است که میزان تحمل فلنج افزایش یابد. این نوع از فلنج ها اغلب برای فشارهای بالا و همینطور دمای زیر صفر گزینه های بسیار عالی بوده و سبب می شود که میزان بار نوسانی به طور دقیق سرشکن شود. این محصولات در دو مدت بلند و معمولی عرضه می شود که وابسته به اتصالات BUTT WELD است. در نظر داشته باشید که این محصولات در مکان هایی که دما در آن زیاد است گزینه بسیار عالی محسوب شده و سبب می شود که تنش های برشی به حداقل برسد. مشخصاتی که انتهای گردن فلنج دارد با مشخصات لوله ای که به آن جوش داده می شود از نظر قطر و ضخامت یکسان است. ضخامت فلنج ها به طور کلی با توجه به جوش لب به لب کم می شود. وجود مخروط سبب می شود که عملیات امتحان جوش با اشعه ایکس به طور دقیق دنبال شود. در نظر داشته باشید که فلنج های گرندار با کلاس های ۲۵۰۰ قابل مصرف بوده و نصب این گزینه از نظر هزینه با توجه به کیفیت بسیار عالی که دارد ارزان و مناسب است.

 

مشخصات فلنج گلودار فولادی

فلنج گلودار فولادی در مدل های PN10-16-20-150 به بازار عرضه می شود و در لاین دوم مدل های کلاس ۳۰۰ الی ۲۵۰۰ آن تولید و به فروش می رسد. این سری از فلنج ها با استفاده از پیچ و مهره به همراه جوشکاری به شیرآلات و همینطور لوله و اتصالات متصل می شوند. سری از این فلنج ها که در واقع سر گلودار محسوب می شود می تواند به انواع لوله های مانیسمان جوشی به سادگی متصل شوند و سمت دیگر آن با استفاده از پیچ و مهر به شیرهای سایز بزرگ متصل خواهد شد. فلنج گلودار فولادی کلاس ۱۵۰ در محیط هایی استفاده می شود که نیاز به تحمل دما و فشار بالایی داشته و همینطور میزان ارتعاشات در این فضا بیشتر است.

نوع دیگری از فلنج گلودار فولادی وجود دارد که اتصالات فشار قوی هستند و برای لوازم های موتور خانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. فلنج گلودار فولادی فشار قوی می توانند تا ۵۰۰۰ فشار بار را تحمل نمایند.

لیست قیمتی که برای فلنج فولادی گلودار در نظر گرفته می شود طبق سایز و میزان تحمل آن است، در واقع هرچه میزان تحمل فشار این محصولات بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

انواع فلنج گلودار فولادی

یکی از پرفروش ترین فلنج فولادی گلودار می توان به فلنج های کلاس ۳۰۰ WN اشاره کرد، این محصولات دارای نوع سطح برجسته هستند و جنس به کار رفته برای آن ها فولاد خالص است. نوع اتصال فلنج گسکت و پیچ است و پیچ های مورد استفاده باری ان سرتاسر رزوه شده است.

نوع قوی تر این محصول فلنج گلودار فولادی ۶۰۰ است که از گسکت برای اتصال آن استفاده می شود و سطح برجسته آن دارای شیارهای استاندارد تحمل فشار بیشتر است.

به طور کلی فلنج گلودار فولادی در مدل های ۱۵۰، ۳۰۰ و ۶۰۰ بیشترین فروش را به خود اختصاص داده اند و نوع اتصال طراحی شده برای آنها اغلب تمام رزوه ای است.

برای اینکه بتوانید بهترین مدل فلنج گلودار فولادی را برای خود انتخاب کنید در ابتدا باید هدف پروژه و میزان حساسیت آن بررسی شود، در صورتی که پروژه نیاز به تحمل بار زیاد داشته باشد قطعاً باید فلنج گلودار فولادی با تحمل فشار بالاتر استفاده کنید اما اگر لوله ها باریک و کوچکتر بوده و به طور کلی پروژه ضعیف تر باشد نیاز است که از مدل های بدون گلو مانند فلنج کور و یا اسلیپون فولادی استفاده کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *