شیر گازی کیتز

یا می دانید برای انتخاب بهترین شیر گازی کیتز ژاپن باید اطلاعات شما چه میزان باشد؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص انواع شیر گازی کیتز ژاپن و همینطور کاربرد آن صحبت کنیم. در نظر داشته باشید که این محصول توانسته در چندی سال پی در پی رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد.

معرفی شیر گازی کیتز ژاپن
شیر گازی کیتز ژاپن در واقع همان شیرهای توپی هستند که عملکرد بسیار سریعی داشته و سبب می شود که باز و بسته کردن شیر به طور دقیق صورت پذیرد.
کاربرد این نوع از شیرها چون بیشتر برای گاز است عموم افراد از آنها شیر گازی یاد می کنند. عملکرد شیرهای گازی به صورت ON/OFF است که در واقع نشان می دهد که شیر کاملاً باز است و یا کاملاً بسته می باشد.
در خصوص نحوه عملکرد شیر گازی کیتز ژاپن اینطور باید اعلام کرد که داخل این محصول از یک توپ استفاده شده است که به نوعی سر راه سیال قرار می گیرد و مانع از عبور آن می شود، حال اگر وضعیت روزنه توپ به صورت موازی با مسیر سیال باشد شیر باز است و در واقع دسته اهرمی آن در امتداد شیر است و اگر روزنه توپ در خلاف مسیر جریان باشد یعنی دسته اهرمی ۹۰ درجه قرار گرفته و شیر بسته است.
تعمیر و استفاده آسان از شیر گازی کیتز ژاپن سبب شده است که در صنعت به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد. این محصول در طرح و انواع مختلف عرضه شده است و می تواند تا فشار ۱۰۰۰ بار و همینطور دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند. سایزی که برای شیر گازی کیتز ژاپن در نظر گرفته شده است بین ۰٫۲ الی ۴۸ اینچ است و به نوعی بدنه آن از جنس بسیار عالی متلا و یا سرامیک است.

انواع شیر گازی کیتز ژاپن
شیر گازی کیتز ژاپن به طور کلی بر اساس بدنه و فشار کاری و همینطور نوع کنترلی که دارد دسته بندی می شود و انواع مختلفی دارد. در واقع یکی از مدل های شیر گازی کیتز ژاپن بدنه یک تکه است و مدل های جدیدتر و البته مقاوم تر آن دارای دبنه های سه تکه هستند.
مدل های دیگر این محصول دارای بدنه های چند تکه بوده و همینطور مدل های بدنه جوشی نیز برای آنها استفاده می شود. تفاوتی که در این مدل ها دیده می شود در نوع ساخت و همینطور مونتاژ آنها است. عملکردی که شیرها دارند بسیار یکسان است و انتخاب مدل مورد نظر بر اساس میزان فشار کاری در محیط پروژه تعیین خواهد شد.
می دانیم که شیر های گازی به طور کلی به دو دسته کم فشار و پر فشار تقسیم می شوند.
شیرهای گازی با فشار بیش از ۳۰۰۰ PSI در دسته شیرهای پر فشار قرار می گیرد و عموماً میزان ماکزیمم فشار کاری در نظر گرفته شده برای این محصولات ۷۵۰۰ PSI است و البته طبق ساختار و همینطور سایزی که دارند متغیر هستند. اگر شیر گازی کیتز ژاپن از ۲ اینچ بالاتر باشد در بدنه های یک تیکه، دو تیکه و همینطور سه تیکه عرضه می شوند. شیرهای توپی یک تک فضای روزنه کمی دارند و به نوعی از اقلام گران قیمت هستند.

دسته بندی شیر گازی کیتز ژاپن
یکی از مدل های شیر گازی کیتز ژاپن دارای قطر داخلی به میزان دو سر شیر است. این مدل میزان ساییدگی کتری دارد و افت فشار در آن نیز بسیار عالی است. عبور سیال در این نوع از شیرها عموماض محدودیتی ندارد.
مورد بعدی که در خصوص شیر گازی کیتز ژاپن دیده می شود در سایز کوچکتر هستند که شاید این مدل آن دارای تلفات انرژی زیادی باشد.
متریال شیر گازی کیتز ژاپن به طور کلی می تواند برنج، برنز و یا استیل باشد. مدل های کروم و تیتانیوم نیز برای شیرهای گازی دیده می شود. نشیمن گاه و نشت بندهای استفاده شده در این محصولات به نوعی خاص طراحی شده اند.
در واقع تولید شیر گازی کیتز ژاپن به صورتی است که با فضای شیمیایی بسیار سازگار است و همینطور در برابر فشار و دما نیز بسیار قابل قبول است.
سرعت عملکرد شیر گازی کیتز ژاپن بسیار بالا است و قیمت آن نیز بسیار ارزان در نظر گرفته شده است. دوام این محصولات زیادی است و در سیکل های مختلف می تواند بسیار عالی به نظر برسد.
این محسوب قابلیت اطمینان تا ۹۸ درصد را به خود اختصاص داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *