شیر گازی برنجی امین شیر

شیر گازی امین در مدل های مختلف و در سایزبندی های خاص عرضه می شود که البته مدل های توپی آن بیشترین فروش را به خود اختصاص داده اند. برای شناسایی بهتر شیر گازی امین متن زیر می تواند به شما کمک کند.

amin_shir_ball_valve

معرفی شیر گازی امین

شکی نیست که در عصر امروز شیرآلات از اساسی ترین بخش های خطوط لوله های گاز و نفت و آب محسوب می شود. با توجه به پیشرفت عمل و تکنولوژی متریال های مختلفی در خصوص انواع شیر های گازی وجود دارد. شیر گازی امین که عده ای آن را شیر توپی نیز خطاب می کنند عموماً از جنس برنج ساخته می شود. دنده هایی که در شیر گازی برند امین استفاده شده است NPT هستند و به صورتی طراحی شده اند با سر دنده های موجود بسیار سازگار هستند. در شیر گازی امین مدل هایی که دارای دسته های قرمز هستند نشانگر گاز می باشد. قطع و وصل در این محصولات به صورت ربع گرد است.

شیرهای توپی و یا شیرهای گازی به طور کلی دارای حرکت های چرخشی هستند که در آنها مجرا بند به صورت کروی بوده و برای باز و بسته شدن جریان استفاده می شود.

شیر گازی امین از دسته شیر های ساده برای قطع و وصل محسوب می شود که در آنها از یک قطعه توپی استفاده شده است که سبب می شود جریان سیال راه اندازی و یا متوقف شود. ساقه شیر به صورتی طراحی شده است که به سمت موقعیت های باز شدن می چرخد و در وسط آن سوراخی ایجاد می شود که ورود و خروج سیال دقیق در این بخش دیده می شود. در صورتی که بخش توپی شیر گازی امین به صورتی بچرخد که سوراخ آن در وضعیت عمود قرار بگیرد در واقع حرکت سیال متوقف می شود و وقتی در موقعیت نیمه باز قرار بگیرد سبب ایجاد یک جریان آشفته ای در شیر شده که نشان می دهد شیر گازی برند امین باید همیشه در وضعیت کاملاً باز و یا بسته باشد.

brass_gas_ball_valve_amin_shir

کاربرد شیر گازی امین

شیر گازی امین دارای عملکردهای مختلفی هستند که هر یک با توجه به سیستم فرآیندی که در آن قرار دارند اجرا می شوند. مثلاً اگر سیستم طوری طراحی شود که نیاز به کنترل مستقیم باشد باید شیر گازی امین از نوع راه دور استفاده شود. مدل های دستی این محصول بسیار متداول هستند که البته فعالیت آنها توسط موتورهای خاصی است. شیر های دستی دارای یک اهرم هستند و البته یک گیربکس به صورت مستقیم به شیر وصل است. وقتی ساقه شیر حرکت می کند و به اندازه یک قوس ۹۰ درجه پیش می رود در واقع شیر باز و یا بسته می شود.

در شیر گازی برند امین اگر شیر زمانی فعال می شود که دسته ولو بر روی ۹۰ درجه قرار داشته باشد. یک سری از مدل های شیر گازی امین به صورت دنده های خورشیدی طراحی شده است که در واقع دسته کوچک دیگری وجود دارد که نیروی حاصله از آن به میزان شیرهای بزرگ است.

amin_shir

مزیت های شیر گازی برند امین

  • قیمت این محصول با توجه به کیفیت ایده آلی که دارد بسیار ارزان است
  • عملکرد آن در باز و بسته کردن بسیار سریع است
  • قطعات استفاده شده در شیر گازی امین یکپارچه بوده و نیازی روانکاری ندارد
  • وزن این محصول کم است و ساختمان بسیار فشرده ای دارد و سبب بهره برداری آسان می شود.
  • گشتاور به کار رفته در شیر گازی امین بسیار پایین بوده و سبب آسانتر شدن روند کاری عملگر می شود
  • از شیرهای توپی چند راهی استفاده کرده است به طور یکه تغییر جریان راحد راحت باشد.

 

 

به طور کلی مسیر ورودی سیال با شیر گازی برند امین به چند روش است:

۱-      از سطح مقطع به صورت کاهشی استفاده می شود که در این مدل به طور کلی سطح مقطع به صورت حفره ای شکل بوده و حفره کمتر از ورودی و خروجی می باشد.

۲-      مدل بعدی به صورت کاملاً باز است که روی گوی به اندازه قطر ورودی و خروجی شیر طراحی شده است.

۳-      در نظر داشته باشید که مهم ترین قسمت شیر گازی امین نشیمنگاه آن است و ماده به کار رفته در آن باید به صورتی باشد که با سیال های عبوری متناسب باشد. عمومی ترین مواد تشکیل دهنده در شیر گازی امین از جنس تفلون و یا نایلون است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *