شیر پروانه ای فولادی

نصب شیر پروانه ای فولادی بسیار آسان است در واقع نوع طراحی این محصول به صورتی است که بدون نیاز به تخصص خاص و یا هزینه های بالا می توان آن را نصب کرد. جنس فولاد به کار رفته در این محصول خود یکی از دلایل دوام بیشتر آن محسوب می شود. جنس بدنه شیر پروانه ای فولادی بی نظیر است.

شیر پروانه ای فولادی محصولی جدید و بی نظیر در بازارهای داخلی است که به محض عرضه در بازار توانسته سهم بزرگی از تقاضا را پوشش دهد. کاربرد، محرک ، جنس بدنه و همینطور جنس رینگی بی نظیری که در شیر پروانه ای فولادی استفاده شده است به نوبه خود یک جهش بزرگ در طراحی انواع شیرهای پروانه ای محسوب می شود.

مشخصات شیر پروانه ای فولادی
شیر پروانه ای فولادی دارای کاربردهای مختلفی است که یکی از مهم ترین کاربردهای شیر پروانه ای فولادی برای گاز و مواد نفتی است.
این محصول در طراحی محرک خود به صورت کاملاً حرفه ای عمل کرده است و چهار بخش مهم دستی، گیربکس ، پنوماتیک و الکتریک را پوشش داده است. شیر پروانه ای فولادی در سایزهای مختلفی عرضه می شود که سایز بین ۲ الی ۵۶ اینچ ان بیشتری فروش را به خود اختصاص می دهد. جنس بدنه به کار رفته در این محصول کربن استیل است و همینطور جنس دیسک استفاده شده در آن نیز فولاد محسوب می شود. در نظر داشته باشید که جنس پایه در این محصولات استلنس استیل محسوب می شود. بیشترین میزان فشار کاری در نظر گرفته برای شیر پروانه ای فولادی ۲۵ بار است. این محصول اغلب ببا کیفیتی استاندارد عرضه می شود. در صورتی که مشتری به دنبال سایزهای بالاتر از ۵۶ اینچ باشد امکان ثبت سفارش برای او وجود دارد.
طراحی شیر پروانه ای فولادی به صورت خاصی است. سوراخکاری های استفاده شده در این محصولات مطابق با استانداردهای ANSI B16 و CLASS 150 است که به نوبه خود بهترین استانداردهای تولید محسوب می شود. پروانه به کار رفته در این محصول در زمان باز شدن دقیقاً در وسط قرار می گیرد. به این ترتیب عبور جریان به بهترین شکل ممکن و با کمترین فشار صورت می گیرد البته این مورد سبب می شود که آب بندی مطمئنی از هر دو سمت آن فراهم شود.

گستره کاربرد شیر پروانه ای فولادی
بدنه شیر پروانه ای فولادی بسیار ویژه طراحی شده است، در واقع در بخش داخل و خرج بدمه آن از رنگ های پودری استفاده شده است و از روش الکترواستاتیک برای آن استفاده شده است.
طراحی شیر پروانه ای فولادی با استاندارد EPDM تحمل دمای ۱۳۰ درجه را داشته نوع متال در متال آن برای حرارت های بیشتر از ۱۳۰ نیز قابل قبول هستند. ضخامت شیر ها بسیار کم و حرفه ای طراحی شده است و از استاندارد ANSI B16 برای آن استفاده شده است. طراحی شیرها به صورتی است که وزن بسیار کمی داشته و ابعاد آنها نیز کوچک است به این ترتیب مشکلات نصب و انبارداری و همینطور حمل و نقل برای آن وجود ندارد.
نصب شیر پروانه ای فولادی در تمامی حالت های عمودی و افقی و مایل فراهم شده است. این محصول از هر دو سمت می تواند عملیات آب بندی را به درستی انجام دهد. در پروژه هایی که هدف اصلی قطع و وصل و همینطور کنترل جریان است بهترین گزینه محسوب می شود. میزان افت فشار در این محصولات بسیار کمتر است.

نکات مهم در خصوص شیر پروانه ای فولادی
در نظر داشته باشید که شیر پروانه ای فولادی بیشترین مقاومت را داشته و در برابر جامدات و پودرها نیز مقاومت خاصی داشته.
شیر پروانه ای فولادی را می توان به صورت تدریجی باز و یا بسته است در واقع امکان تنظیم میزان بار مشخصی برای عبور آن وجود دارد. وزن این محصول بسیار سبک است و می دانیم که وزن سبک محصول خود یکی از دلایل قیمت ارزان آن است. در طراحی آن از قطعات لغزنده و یا کشویی استفاده نشده است و به این ترتیب میزان کنترل در آن بسیار آسان است.
صفحه دیسک به کار رفته برای این محصول فلزی و غیر فلزی بوده و انتخاب گزینه مورد نظر طبق محیط پروژه خواهد بود. در نظر داشته باشید که طراحی شیر پروانه ای فولادی به صورتی است که از خوردگی جلوگیری می کند. در نظر داشته باشید که این محصول محفظه ای برای به دام انداختن سیال نداشته و به نوعی از هدر رفت سیال جلوگیری می کند. موضوع دیگری که در خصوص شیر پروانه ای فولادی وجود دارد قیمت آن است، شاید در نگاه اول محصول کمی گران به نظر برسد اما با وجود کیفیت بالا و همینطور دوام طولانی مدت نسبت به سایر محصولات در نهایت این خریدار است که سود کرده و نیاز به تعویض و خرید مجدد ندارد خوشبختانه امکان خرید اینترنتی شیر پروانه ای فولادی نیز فراهم شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *