شیر پروانه ای فلنجدار

شیر پروانه ای فلنج دار دارای کاربرد بسیار زیادی در پالایشگاه ها و کارخانجان صنعتی است. این محصول دارای کیفیت بی نظیری بوده و قیمت ارزانی دارد. به طور کلی شیر پروانه ای فلنج دار به دسته تقسیم می شود که هر یک دارای مشخصات ویژه ای هستند. دیسک شیر پروانه ای فلنج دار از بخش های مهم آن محسوب می شود.


چقدر از ساختار شیر پروانه ای فلنج دار اطلاع دارید؟ آیا می دانید این محصول به طور کلی چه کاربردی دارد و در چند مدل عرضه می شود؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص شیر پروانه ای فلنج دار به طور دقیق صحبت کنیم. در نظر داشته باشید که کیفیت شیر فلنج دار پروانه ای با توجه به قیمت ارزان آن بسیار شگفت انگیز است.


مشخصات شیر پروانه ای فلنج دار
شیر پروانه ای فلنج دار به طور کلی دارای عملگرهای مختلفی است که به طور کلی به سه دسته تقسیم کی شود. دسته اول شیر پروانه ای فلنج دار دستی است و دسته دوم و سوم به ترتیب شیرهای پنوماتیکی و هیدرولیکی هستند. شیر پروانه ای فلنج دار به طور کلی در سایزهای بزرگ بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص می دهد. یکی از بخش های بسیار مهم در ساختار شیر پروانه ای فلنج دار مربوط به دیسک آن است. دیسکی که برای این محصول کار می رود می تواند از جنس های مختلفی باشد که جنس کروم، استیل در دو مدل ۳۱۶ و ۳۰۴ مدل های بسیار پرفروش محسوب می شوند. بدنه شیر فلنج دار پروانه ای از جنس فولاد، چدن و یا استیل است که با توجه به نوع کاربرد آن گزینه مناسب انتخاب می شود. بین بدنه و دیسک شیر پروانه ای فلنج دار یک لاستیک وجود دارد که برای آب بندی استاندارد تعبیه شده است. این لاستیک در مدل های EPDM و NBR عرضه می شود.
یکی از مدل های پر فروش شیر فلنج دار پروانه ای به این صورت طراحی شده است که فلکه دسنی به بخشی از میله گرداننده به طور دقیق اتصال دارد. مکانیزم به کار رفته برای این محصول به طور کامل در یک چرخ دنده قرار گرفته است. در صورتی که گرداننده اصلی از کار بیفتد، اهرم خلاصی آزاد می شود و در فلکه دستی در حالت صحیح از مجرابند قرار می گیرد. در این مدل از شیر پروانه ای فلنج دار گرداننده اصلی می تواند هوا و یا هیدرولیک باشد.

ویژگی شیر پروانه ای فلنج دار
یکی از مهم ترین ویژگی های شیر پروانه ای فلنج دار به حداکثر رساندن سرعت جریان سیال است. در نظر داشته باشید که این گزینه در وضعیتی است که سیال در حداقل زمان ممکن منتقل می شود و حرکت شیر نیز بسیار سریع و البته استاندارد است.
چنین ویژگی برای کنترل فشار سیالات بسیار دیده می شود و در برج های تحت فشار نیز استفاده می شود. این مدل از شیر فلنج دار پروانه ای برای حجم زیادی از سیال بسیار مناسب هستند. در نظر داشته باشید که احد فشار وارده بسیار زیاد باشد شیر پروانه ای فلنج دار گزینه خوبی نخواهد بود. سایزهای شیر فلنج دار پروانه ای از ۱ الی ۲۰۰ اینچ عرضه می شود.
از دیگری ویژگی های مهم شیر فلنج دار پروانه ای تعمیر آسان و ارزان آن است که سبب می شود در نهایت محصول برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد.
توجه: شیر پروانه ای فلنج دار نیاز به گریس کاری به صورت دوره ای دارد.

کاربرد شیر پروانه ای فلنج دار
یکی از مهم ترین کاربردهای شیر پروانه ای فلنج دار بر روی خطوط انتقال گاز و همینطور مایع است. البته بهتر است که فشار موجود کم بوده و جریان ها در وضعیت SLURRY قرار گرفته باشد. این محصول در پالایشگاه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور برای مجتمع های پتروشیمی نیز از دسته اقلام بسیار مهم و ضروری محسوب می شود.
استفاده از شیر پروانه ای فلنج دار کارخانجات مختلف صنعتی وجود دارد، همینطور از پروژه های آبرسانی نیز استفاده می شود. از شیر پروانه ای در نیروگاه ها و همینطور تأسیسات دریایی نیز استفاده می شود. کیفیت شیر پروانه ای فلنج دار بسیار عالی بوده و همینطور قیمتی که برای آن تعیین شده است در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. یک مدل جدید شیر فلنج دار پروانه ای به بازار آمده است که دارای کیفیت بالاتر بوده و سرعت کنترل فشار در این محصول به نسبت گزینه های قبلی بسیار بهتر است.
در نظر داشته باشید که تمامی آزمایش های انجام شده بر روی شیر فلنج دار پروانه ای به صورتی هستند که می توانید دوام آن را بیشتر از سایر محصولات در نظر بگیرید. وجود مواد اولیه خالص در تولید شیر پروانه ای فلنج دار یکی از دلایل محبوبیت آن محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *