شیر فلکه چدنی فاراب

شیر فلکه ها به طور کلی از دسته محصولاتی هستند که همیشه مورد نیاز قرار می گیرد در این میان شیر فلکه چدنی فاراب توانسته با ارائه کیفیت بی نظیر یکی از محصولات پر فروش محسوب شود. دانستن اطلاعات دقیق در خصوص کیفیت شیر فلکه چدنی فاراب و همینطور گسترده کاربرد این محصول قطعاً سبب شفاف سازی بهتری خواهد شد.

معرفی شیر فلکه چدنی فاراب

به طور کلی شیر فلکه ها وسایلی هستند که برای عبور سیالات از یک فضا استفاده می شوند و در حالت های باز ، بسته و یا بین دو حالت تعبیه شده اند. در واقع این محصولات سبب می شود که عبور سیال به صورت مکانیکی صورت بگیرد. شیر فلکه چدنی فاراب به طور کلی به نوعی گلوگاه مشهور است. این محصولات برای سیالاتی مانند آب خام، آب آشامیدنی و همینطور روغن و حتی گاز و هوای فشرده نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شیر فلکه جنس چدنی فاراب برای دمای تا ۷۰ درجه سانتی گراد تعبیه شده است.

کاربرد شیر فلکه چدنی فاراب در انتقال آب سرد و گرم بوده و برای فضایی با فشار قوی گزینه ای عالی محسوب می شود. به عنوان مثال در تأسیسات موتورخانه ها و یا در نیروگاه ها و صنایع نفت از شیر فلکه چدنی فاراب بارها و بارها استفاده شده است. شیر فلکه چدنی فاراب در تأسیسات آبرسانی حرف اول را می زند. این محصول از نظر سایز و همینطور نوع عملکردی که دارد در دسته بندی های مختلفی دیده می شود. قطری که برای شیر فلکه چدنی فاراب در نظر گرفته شده است از چند دهم میلی متر بوده  و تا چند سانتی متر نیز قابل تغییر است.

طراحی شیر فلکه فاراب با توجه به یک استانداردها صورت گرفته است که در بخش بعد به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات شیر فلکه چدنی فاراب

طراحی و تولید شیر فلکه چدنی فاراب عموماً با استفاده از استاندارد DIN3352 است. رنگی که برای پوشش این محصول استفاده شده است الکترواستاتیکی می باشد و در داخل و خارج قاطع آن از رنگ های اپوکسی استفاده شده است. این روند سبب می شود که طول عمر شیرآلات افزایش یابند.

طراحی و همینطور سوراخکاری که برای این محصول در نظر گرفته شده است در استاندارد های DIN و API است. میزان فشاری کاری این محصول بین ۱۰ – ۱۶ PN است و محدوده تولید آن نیز بین ۵۰-۳۰۰ گزارش شده است.

جنس قطعاتی که داخل شیر فلکه چدنی استفاده شده است از کربن استلنس بوده و ضد سایش و خوردگی هستند. این محصولا بارها تست استحکام شده است و آب بندی آن نیز به طور دقیق استانداردسازی شده است.

این محصول در اندازه های مختلف طبق نظر مشتری طراحی و عرضه می  شود.

اجزای تشکیل دهنده شیر فلکه چدنی فاراب

به طور کلی شیر فلکه چدنی فاراب عموماً از اجزای زیر تشکیل شده است:

  • میله انتقال حرکت که سبب می شود شیرفلکه در وضعیت بالارونده قرار داشته باشید و یا به صورت درجا قرار بگیرد.
  • زبانه ای که سبب یکپارچه سازی شده و یا دسته بندی موجود را مجزا می کند.
  • نشیمنگاه محصول که در دو نوع زبانه فلزی و یا زبانه الاستومتری وجود دارد.
  • نشیمنگاه بدنه فلزی و یا نشیمنگاه الاستومتری
  • آلیاژهای آهن و چدن
  • فلنج هایی که برای بخش های انتهایی مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر فلکه چدنی فاراب دارای قطرهای اسمی متفاوتی هستند در مدل های دی ان-DN در ابعاد مختلف عرضه می شود و در مدل های ۵۰ میلیمتری، ۶۵ میلیمتری و ۸۰ میلیمتری ارائه شده اند. قطر اسمی به کار رفته برای این محصولات عموماً بسیار نزدیک به قطر داخلی است و سبب فشار اسمی آن تعیین می شود.

فلنج هایی که برای شیر فلکه چدنی فاراب استفاده می شود باید طبق استاندارد صنعت آب کشور باشد و گرافیت های لایه ای آن نیز باید دارای فشار اسمی ۲۰ و ۵۰ استاندارد باشد.

مجرای کنار گذری که در این محصولات وجود دارد دارای قطر اسمی ۲۰۰ و حتی بزرگتر هستند. میل فلکه باید با استفاده از محفظه های نخ گرافیتی آب بندی شده باشند. طراحی زبانه برای شیر فلکه فاراب عموماً متغیر است و می توان با نشیمنگاه های گوه ای ، موازی به همراه آب بندی، موازی بدون آب بندی بوده و یا از نوع نشیمنگاه ارتجاعی باشد.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *