شیرآلات چدنی فلنجدار میراب

شیرآلات چدنی میراب  از دیگر موارد پرفروش در بازار محسوب می شود. قصد ما این است اطلاعاتی که در خصوص انواع شیرآلات چدنی برندهای مختلف وجود دارد را یکجا جمع کنیم تا بتوانیم با بررسی دقیق مشخصات این محصولات بهترین انتخاب را برای کاربران فراهم سازیم. انواع شیرآلات چدنی میراب با مزایای عالی که به خود اختصاص داده اند توانستند مسیر پیشرفت را به درستی طی نمایند.

مشخصات انواع شیرآلات چدنی میراب

شیر پروانه ای در دسته شیرآلات چدنی میراب از نوع صنعتی محسوب می شود. در این محصول از یک دیسک استفاده شده است که به صورت دایره ای طراحی شده و البته مدل های مستطیلی آن نیز در بازار دیده می شود، این دیسک حول محور خود می چرخد. شیر پروانه ای چدنی میزان برای کنترل مسیر عبور سیال بوده و این مسیر را مسدود می کند. وزن شیرهای پروانه ای نسبت به سایر شیرها کمتر است و از دسته محصولات سبک وزن در گروه شیرآلات چدنی میراب محسوب می شود از طرفی قیمت شیرهای پروانه ای نیز ارزانتر از سایر شیرآلات چدنی میراب است. این محصول دارای تنوع زیادی است که از قرار زیر است:

mirab_glob_valve_8_inch_pn_16

شیر پروانه ای با اتصال جوشی، شیر پروانه ای فلنجدار ( دارای عملکرد پنوماتیکی) ، شیر پروانه ای بدون فلنج Lug type ، شیر پروانه ای مجهز به سیستم های by-pass، شیر پروانه ای فلنج دار با عملگرهای دستی ، شیر ویفری اهرمی، شیر پروانه ای با دیسک Bi Plan، و بسیاری از موارد دیگر.

از دیگر شیرآلات چدنی میراب می توان به شیر های کشویی چدنی اشاره کرد، به عنوان مثال شیر کشویی زبانه پلاستیکی از موارد پرفروش در دسته شیرآلات چدنی میراب محسوب می شود، این شیر در ابعاد ۴۰-۵۰۰ میلی متر در بازار به فروش می رسد. میزان بار اعلام شده برای آن بین ۶ الی ۱۶ است، جنس بدنه به کار رفته برای محصول چدن داکتیل است، جنس دیسک به کار رفته برای آن نیز چدن داکتیل به همراه روکش پلاستیکی است.

این محصول دارای امکان استفاده از زبانه های لاستیکی است که با هسته های چدنی ترکیب شده و سبب می شود که آب بندی بهتر صورت پذیرد. طبق سفارش مشتری امکان نصب پنوماتیکی نیز برای محصول در نظر گرفته شده است.

تمامی قطعات چدنی به کار رفته برای این محصول از رنگ اپوکسی پودری آبی است و ضخامت ۲۵۰ میکرون برای آن در نظر گرفته شده است. موارد استفاده از شیرآلات چدنی میراب در سیالاتی مانند آب آشامیدنی، فاضلاب، آب خام، هوای فشرده و همینطور روغن است.

mirab_butterfly_valve_wafer_type_6_inch_PN_16

بهترین شیرآلات چدنی میراب

از دیگر مواردی که در لیست شیرآلات چدنی میراب خودنمایی می کند و نمی توان از توضیح آن صرف نظر کرد شیر کشویی زبانه فلزی است. این محصول در ابعاد ۵۰ الی ۳۰۰ میلی متر عرضه شده است. این شیر فشار بار ۶ الی ۴۰ بار را تحمل می کند . جنس بدنه به کار رفته برای شیر چدن داکتیل است و همینطور از فولاد ریختگی و آلیاژهای پایه اول نیز برای آن استفاده شده است. جنس دیسک از آلیاژهای پایه مس بوده و در مدل های چدن داکتیل به همراه فولاد ضد زنگ عرضه می شود.

شیرهای کشویی فلزی برند میراب عموماً از جنس فولاد WCB هستند. نوع آب بندی این محصولات از روش تماس به صورت فلز به فلز هستند. عملگرهای دستی و برقی شیرآلات چدنی میراب بسیار مقاوم هستند. سطوح آب بندی در این محصول به صورت لایه سازی بوده و از متریال های استیل ۳۰۴ برای تولید آن استفاده شده است.

مورد بعدی در لیست شیرآلات چدنی میراب شیر کشویی چاقویی است، این محصول در سایز ۵۰ الی ۱۰۰۰ میلی متر عرضه شده است و فشار بار تا ۱۰ بار را تحمل می کند. جنس بدنه استفاده شده در شیرآلات چدنی میراب چدن داکتیل است و همینطور برای ساخت آن از آلیاژهای پایه مس استفاده شده است. جنس تیغه به کار رفته برای آن استنلس استیل است. شیرهای چاقویی میراب را می توان بین دو فلنج لوله نیز نصب کرد و امکان نصب آن برای انتخاب لاگ نیز فراهم شده است. سیستم های آب بندی این محصول نیز به صورتی است که استفاده از آن در صنایع مختلف بسیار مفید است. قطعات این شیرآلات ، حداقل تماس را داشته و از بی صداترین شیرآلات چدنی میراب محسوب می شوند. در این شیر تیغه بالارونده برای عبور مواد جامد فراهم شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *