سوپردرین چیست

سیستم سوپر درین، سیستم جدید از تاسیسات دفع فاضلاب می باشد که در پروژه های مسکونی و صنعتی زیادی اجرا شده است. این سیستم توانسته در مدت کوتاهی جایگزین سیستم های قدیمی دفع پسآب های خانگی و صنعتی در اروپا شود. در فرآیند و شیوه های قدیمی دفع فاضلاب، عدم اجرای ونت و تهویه مناسب و همچنین زمان طولانی تا تامین هوای تازه باعث ایجاد بوی نامطبوع، به همراه ذرات معلق آلوده در فضا می شود. در این سیستم ها آلودگی ناشی از سرویس های بهداشتی و توالت ها وارد محیط داخلی شده و فضا را برای مصرف کنندگان محیط نا سالم و پر مخاطره می کرد.

در سیستم سوپر درین بر خلاف نوع قدیمی اجرای ونت به طور خودکار صورت می پذیرد و به صورت تضمینی محیط را از هرگونه مواد آلوده و مضر پاک می کند. این سیستم که هم اکنون بخش اساسی از تاسیسات ساختمانی در تمامی پروژه های موجود در کشورهای اروپایی می باشد، به علت مقاومت ساختاری بالا در برابر مواد اسیدی و بازی موجود در فاضلاب، بسیار مقاوه و مستحکم بوده و با مرور زمان هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

در ایران چندین شرکت تولید کننده این سیستم هستند ولی نیاز است تا بیش از پیش مهندسین مجری و کارفرماها با مزایای این شیوه ی کارآمد و بدیع آشنا شوند. به علت سادگی در اجرا، عدم نیاز به نیروی آموزش دیده و متخصص و کاهش لوازم جانبی، سیستم سوپر درین مقرون به صرفه و ارزان تمام می شود.

در مقایسه با سیستم های قدیمی تر، هزینه های تعمیرات و نگاه داری سیستم سوپر درین بسیار کم تر بوده و به مرور زمان هزینه های اولیه تعدیل می شود.

ضریب انبساط طولی لوله های موجود در سیستم سوپر درین در مقایسه با لوله های پلیمری بسیار پایین بوده و در نتیجه زیاد منبسط و منقبض نمی شوند. این امر به طول عمر آن ها کمک می کند.

در سیستم سوپر درین كارآيي سيستم ونت بالا بوده و از نسبت یک به یک در قطر لوله ‌هاي ونت به قطر لوله‌هاي دفع پسآب و فاضلاب ها نیز بالاتر می باشد.

سوپرونت ۵۰ قطعه ای بسیار عملکردی در سیستم سوپر درین می باشد که با ظرفيت هوادهي ۵/۷ ليتر بر ثانيه در پروژه های کوچک استفاده می شود. اما در پروژه های بزرگ از سوپرونت ۱۰۰ استفاده می گردد که ظرفيت هوادهي ۳۲ ليتر بر ثانيه دارد و مناسب انواع ساختمان های بلند مرتبه یا مجتمع های بزرگ تجاری و اداری با کاربری عمومی می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *