ساخت دریچه منهول چدنی

منهول ها manhole)) گودال های آدم رو هستند که شبکه ها و لوله های تمام ساختمان به آن جا منتقل می شوند و امکان دسترسی افراد برای بازدید، کابل کشی زیر ساختمان، کابل کشی مخابرات و آب، نفت، گاز و مخابرات فراهم می شود. دریچه ی منهول قسمت ورودی و قاب و درپوش منهول است که بر روی سطح زمین قرار دارد. این دریچه معمولا از جنس های چدن، کامپوزیت و پلی مر هستند. جنس و مقاومت این دریچه با توجه به مکان هایی قرار است منهول در آن جا نصب شود متفاوت است و استحکام متفاوتی هم دارد.

دریچه های چدنی از جنس چدن داکتیل و چدن خاکستری هستند. درب منهول از طریق ریخته گری  ريخته گري چدن خاكستري به روش القايي تولید می شوند. انواع روش های ریخته گری شامل ريخته گري در قالب ماسه اي، ريخته گري به روش ريژه )قالب هاي فلزي(، ريخته گري در قالب فلزي و با فشار كم، ريخته گري در قالب فلزي و با فشار بالا، ديزاماتيك، ريخته گري دقيق، ريخته گري در قالب هاي كوبشي و غيره می باشد. برای ایمن شدن منهول آن را داخل یک کلاف قرار می دهند یا بر روی آن قفل می گذارند تا حرکت نکند.

بعضی از درپوش ها دارای لولا و برخی بدون لولا هستند و زاويه باز كردن لولاي درپوش حداقل ياد ۱۰۰ درجه افقي باشد و درصورت نیاز  صفحه آشغال گير هم نصب می شود که برای تست کردن آن باید آن را باشن کاملا پر کرد تا از رد شون هوا و جریان آب از آن اطمینان حاصل کرد.

برای ساختن و تولید دریچه ی منهول چدنی باید براي توليد دريچه منهول، ابتدا قطعات اوليه آن براي انجام مونتاژ نهايي آماده مي شوند که این قطعات اولیه عبارت اند از شاسي، شفت های انتقال قدرت، صفحه پشت دستگاه و كابينتپ، میز دستگاه و … هستند.

مواد اولیه برای تولید شاسی قوطی، نبشی و ناودانی است.

برای تولید شفت های انتقال قدرت از میل گرد استفاده می شود.

برای تولید صفحه پشت دستگاه و كابينتپ از ورقه آهن  ۱۰ تا ۱۲ میلی متری استفاده می شود

برای تولید میز دستگاه از قطعات چدن خام استفاده می شود و هم چنین برای تولید قطعات ریز دستگاه از چدن خام و ریخته گری شده استفاده می کنند و در مرحله ی نهایی قطعات توسط دستگاه تراش، تراش داده می شوند و در نهایت تمام قطعات مونتاژ می شوند.

شما می توانید به راحتی این منهول ها را از فروشگاه های اینترنتی سفارش داده و خریداری کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *