روش تولید لوله اسپیرال کاروگیت

تاریخچه ی ساخت لوله های اسپیرال به سال ۱۸۷۷ بر می گرد. در واقع این لوله ها انقلابی بزرگ در صنعت لوله سازی و ساخت لوله ایجاد کرده اند و به دلیل مزایای قابل توجه جایگزین لوله های پلی اتیلن و پی وی سی شده اند.

برای تولید لوله ی اسپیرال از ترکیب پلی مر پلی اتیلن استفاد می شود و سپس دوده و مستربچ رنگی به میزان کم تر از ۳ درصد به ترکیب پلی اتیلن افزوده می شود و مواد فوق وارد فرآیند اکستروژن می شوند و تحت دمای بالا این مواد اولیه در محفظه ای به نام اکسترودر ذوب می شوند. در این مرحله میزان دما بر کیفیت لوله اسپیرال تاثیر بسزایی دارد و سپس این مواد در داخل قالب های لوله ریخته می شوند و فرآیند شیار دار شدن سطح بیرونی لوله تحت شرایط خلا و با استفاده از قالب های دوار صورت می گیرد بعد از طی شدن همه این مراحل لوله با استفاده از آب خنک سازی می شود. طی شدن تمام این مراحل باعث می شود لوله استحکام بیشتری نسبت به سایر لوله ها پلی اتیلن داشته باشد.

وجود دوده در ترکیب مواد اولیه لوله اسپیرال کاروگیت این لوله ها را در برابر اشعه ماورا بنفش UV مقاوم می کند.

تولید سایر لوله های پلی اتیلن به دو روش لولۀ اسپیرال یک مرحله ای و لوله ی اسپیرال دو مرحله ای انجام می شود. در روش اسپیرال یک مرحله ابتدا ورق را آماده می کنند بعد شکل دهی بر روی آن انجام می شود و در مرحله ی بعد جوشکاری زیر پودری داخل و خارج انجام می شود.

در روش لوله ی اسپیرال دو مرحله ای درز جوش با GMAW  جوشکاری می شود و بعد جوشکاری پودری داخل و خارج انجام می شود در اصل این مرحله شامل : آماده سازی ورق، شـکل دهـی ورق ، جـوش GMAW و وجوش زیرپودری داخلی وخارجی می شود.

روش دوم تولید لوله ی اسپیرال از روش اول بهتر است و راندمان تولید آن بالاتر است و دقت بیشتری دارد و از لحاظ ابعاد دارای مزایایی از جمله مستقیم بودن لوله   straightness و  تلورانس کم قطر و بیضوی بودن آن شده است و روش اول از نظر اقتصادی نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد.شما می توانید به راحتی این لوله ها را از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید و آن ها را در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *