دریچه چدنی داکتیل

Cast iron cover

دریچه ها برای درپوش و درب منهول ها استفاده می شوند. منهول ها در واقع گودال های آدم رو هستند و برای بازرسی و چک کردن لوله ها و تاسیسات فاضلاب، برق، تلفن و … کاربرد دارند. جنس این دریچه ها می تواند چدن خاکستری، چدن داکتیل و کامپوزیت ساخته می شود.

چدن خود آلیاژی از فلزهای مختلف شامل آهن، کربن و سیلیسیم است که ۹۵ درصد از آن را آهن تشکیل می دهد. چدن خود از طریق ذوب مجدد سنگ آهن به همراه آهن و فولاد ساخته می شود. با اضافه کردن منیزم به چدن مذاب، چدن خاکستری تبدیل به چدن داکتیل می شود در حقیقت در این فرایند گرافیت ورقه ای تبدیل به گرافیت کروی می شود که این فرایند باعث می شود که مقاومت کششی بالا رود و دریچه بتواند وزن بیشتری را تحمل کند و قدرت آن سه برابر چدن خاکستری می شود و وزن آن هم ۵۰ درصد کم تر از چدن های خاکستری می شود و هم چنین با این روش احتمال شکستگی در هنگام رفت و آمد کاهش می یابد و درواقع زیاد بودن کربن و سیلیسیم این چدن ها باعث این مقاومت بالای این دریچه ها شده است.

دریچه های چدنی باید سه تست آزمون مانایی دائم ، تحمل نیرو ، تغییر شکل تخت نیرو را پس از ساخته شدند بگذرانند. دریچه های داکتیل در برابر شرایط آب و هوایی مختلف از خود مقاومت نشان داده اند.

در طرح های جدید دریچه های داکتیل به صورت ضد سرقت طراحی می شوند و دارای قفل و لوله های مخفی شده اند که این موضوع این اجازه را به سارق نمی دهد و کلاف آن هم به صورتی طراحی شده که کاملا به آسفالت چسبیده می شود و نمی توان آن را جدا کرد و همچنین دریچه های چدنی داکتیل قابل بازیافت هستند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند و یک واشر هم در مابین درب و طوقه جهت جلوگیری از تکان خوردن و هم چنین سر و صدا کار گذاشته می شود و رنگ درپوش هم می تواند با توجه به در خواست مشتری متفاوت باشد.

دریچه های چدنی داکتیل قیمت مناسب تری نسبت به سایر جنس های دریچه ها دارند و نصب آن ها بسیار ساده و راحت است و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

شما می توانید انواع این درپوش ها را در انواع و جنس های مختلف در فروشگاه های اینترنتی هم مشاهده و مقایسه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *