دریچه های چدنی منهول

همگی روزانه در سطح شهر به دریچه هایی برخوردیم که به این منهول ها در واقع همان گودال های آدم رو هستند که برای هدایت و دسترسی آسان تر به خطوط و تاسیسات آب، برق و فاضلاب ساخته می شوند به عنوان مثال در مورد فاضلاب تمام لوله ها ی ساختمان به منهول ختم می شوند و فاضلاب اصلی ساختمان محسوب می شود. جنس منهول ها می تواند از آجر، بتنن یا پلی اتیلن باشد و درپوش های منهول هم از جنس فولاد و پلی اتیلن ساخته می شود.

جنس این دریچه های چدنی یا از جنس چدن و جنس کلاف آن ها از چدن خاکستری است و یا اینکه از جنس چدن داکتیل (نشکن) و بر طبق الزامات استاندارد ISO/TS 16949:2009  ساخته می شوند و در دونوع با لولا و بدون لولا ساخته می شوند.  قفلی هم بر روی دریچه منهول طراحی می شود تا از حرکت آن جلوگیری کند و در بعضی از مواقع هم روزنه هایی برروی در طراحی می شود و برای باز کردن درب آن از اهرم مخصوص استفاده می شود و درصورتی که سارق اهرم را نداشته باشد نمی تواند درب را سرقت کند. این دریچه های چدنی منهول در سایز های مختلف ۳۰ سانتی متر، ۴۰ سانتی متر ، ۵۰ سانتی متر ، ۶۰ سانتی متر ، ۷۰ سانتی متر ، ۸۰ سانتی متر ساخته می شوند.

مقاومت و ساخت دریچه های چدنی منهول با توجه به مکانی قرار است از آن ها در آنجا استفاده شود متفاوت است و به دو نوع ترافیکی و ساده تقسیم بندی می شوند که دریچه های ترافیکی قدرت تحمل فشار بیشتری تا ۲۰ تن و ۴۰ تن را دارند. در بعضی مواقع بسته به درخواست مشتری صفحه آشغال گیر هم برای دریچه استفاده می شود که در این مورد پرشدن صفحات آشغال گیر نباید مانع از تهویه ی هوا و جریان آب شود.

علامت های   EN124، نوع كلاس خاص( نوع کلاس دریچه با توجه به مکانی که در آن استفاده می شود متفاوت است)، نام سازنده و محل ساخت، تاييد هيات تاييد كننده باید روی دریچه ی منهول حک شود  و حک سایر علامت ها مانند علامت مربوط به مالك يا كاربرد قطعه، شناسايي محصول (اسم ،شماره داخل كاتالوگ ) برروی دریچه ی منهول اختیاری است. همه علامت ها باید کاملا واضح و مشخص حک شده باشند.

شما می توانید به راحتی این دریچه ها از فروشگاه های اینترنتی هم سفارش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *