دریچه منهول کامپوزیتی فاضلابی

منهول ها در واقع گودال های آدم رویی هستند که شیرآلات ساختمان به آنجا هدایت می شوند و به عنوان مثال درمورد فاضلاب، تمام فاضلاب ساختمان به طرف منهول هدایت می شود. این منهول ها دارای دریچه هایی هم هستند که حتما آن ها را برروی زمین دیده اید. این دریچه ها می تواند از جنس های مختلف چدن ، بتنی ، فولادی، چدن کامپوزیت ، چدن بتن و  کامپوزیتی ساخته شود. درواقع این دریچه ها برای جلوگیری از سقوط افراد به داخل منهول طراحی شده است.

مواد تشکیل دهنده ی دریچه های کامپوزیتی شامل الیاف سیلیس، کربنات کلسیم، پیگمنت رنگی ، پروکساید و رزین پلی استر غیر اشباع می شوند.

ساخت دریچه منهول کامپوزیتی به دو روش bmc  و لایه گذاری دستی انجام می شود و تحت استاندارد آمريکايي H2o & H25 ASTM 306-05  و استاندارد اروپايي EN124 class A-E  تحمل بار ۵/۱ ، ۵/۱۲ ،۲۵ و ۴۰ و ۶۰ و ۹۰ تولید می شود.

دریچه های چدنی امکان زنگ زدی دارند و وزن بالایی دارند و بخاطر اینکه ارزش فروش ندارند امکان دزدیده شدن آن ها کم تر بوده و وزن آن ها نیز کم تر است و دوام و طول عمر بیشتری هم دارند و از رنگ های مختلف برای ساخت آن ها می توان استفاده کرد و بدلیل مقاومت در برابر اشعه ی ماورابنفش و UV در طول زمان در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی نمی شوند و در مقابل مواد شیمیایی(اسیدو باز) هم مقاوم هستند. در هنگامی که ماشین از روی دریچه های کامپوزیتی عبور می کند این دریچه ها سر و صدا  ایجاد نمی کنند و ناراسانی جریان الکتریکی هم هستند.

این نوع از درپوش ها برای مکان هایی که حفظ پاکیزگی و نظافت و استشمام نشدن بو اهمیت دارد مانند پارک ها، تفرج گاه ها و مراکز تجاری مناسب است.

وزن دریچه های منهول کامپوزیتی فاضلاب بسته به مکانی قرار است در آنجا نصب شوند و فشار و بارترافیکی که لازم است تحمل کنند متفاوت است و قیمت آن ها را باتوجه به ابعاد و با ترافیکی که قرار است تحمل کنند محاسبه می شود و کابردهای مختلفی در انواع دریچه بازدید فاضلاب، دریچه آتشنشانی، دریچه کنتور دریچه شیر و خط، دریچه مخابرات و دریچه ی حوضچه دارند.کلاس های مختلف درپوش ها با توجه به وزنی که می توانند تحمل کنند متفاوت است.شما می توانید به راحتی این دریچه های کامپوزیتی را از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *