تولید لوله کاروگیت

لوله کاروگیت یا لوله معروف به پلی اتیلن به لوله هایی اطلاق می شود که دو جداره داخلی و خارجی متفاوت از یکدیگر دارند. این لوله ها در جداره خارجی موجدار یا حلقه حلقه بوده و در جداره داخلی صاف و مسطح هستند. لوله های کاروگیت برای انتقال انواع سیالات با ph های مختلف (اسیدی و بازی) استفاده می شوند. همچنین در شبکه های جمع آوری پسآب های شهری و صنعتی ، سیستم های آبرسانی نیز مورد استفاده عمومی قرار می گیرند. جداره داخلی لوله کاروگیت به رنگ آبی و یا زرد تولید می گردد. علت استفاده از این رنگ ها، واضح بودنشان به هنگام دیدئومتری درون لوله کاروگیت می باشد که بهترین نتیجه ممکن را می دهد.

لوله کاروگیت یا پلی اتیلن دوجداره برای فرآیند زهکشی در ابعاد ۱۱۰ ، ۱۲۵ ، ۱۶۰ ، ۲۰۰ ، ۲۵۰ ، ۳۰۰ ، ۳۱۵ ، ۴۰۰ ، ۶۰۰ ، ۸۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ ، ۱۴۰۰ ، ۱۶۰۰ ، ۱۸۰۰ ، ۲۰۰۰ بر حسب واحد میلیمتر و در دو نوع پرکاربرد تک جداره و دو جداره با عدد مقاومت حلقوی SN4 و SN8 در شاخه شش و دوازده متری تولید می گردد.

هدف از تولید لوله های موسوم به کاروگیت بالابردن میزان مقاومت و سطح صیقلی نسبی درون لوله فاضلاب است تا پسآب ها به راحتی عبور کنند. جریان فاضلاب حاوی مواد جامدی نیز هست که اگر داخل لوله های فاضلاب صیقلی نباشد پس از مرور زمان رسوب درون لوله ها ایجاد می شود. در نتیجه به علت صیقلی بودن جداره درونی لوله های کاروگیت، هزینه های تعمیر و نگهداری شبکه فاضلاب بسیار کم می شود.

جالب است بدانید لوله کاروگیت توان تحمل فشارهای داخلی را ندارد و حداکثر یک و نیم بار فشار بر روی آن مجاز است. همچنین این لوله ها به عنوان یک شبکه سازه ای زیرزمینی استفاده می گردند که مختص شبکه های ثقلی طراحی و تولید می شوند. جداره بیرونی لوله کاروگیت حلقه به حلقه است. لوله کاروگیت استحکام زیادی دارد و کلیه فشارهای زیرسطحی و بارهای مرده و زنده که از سطح وارد می شوند را تحمل می کند.

لوله کاروگیت بسته به نوع سطح، خاک و فشاری که بر آن وارد می شود، به سه دسته  ۱۶ و ۳۱٫۵ و ۶۴ کیلو نیوتنی تقسیم می گردد. لوله های دوجداره پلی اتیلن یا کاروگیت دارای تنوع اندازه از سایز ۱۱۰ تا ۳۲۰۰ میلیمتر هستند و بر اساس استانداردهای DIN16961 و EN13476 و ISR9116  طراحی، تولید و به بازار عرضه می شوند.

گروه صنعتی ما با توان ظرفیتی تولید بیش از شانزده کیلومتر لوله کاروگیت (لوله شبکه فاضلاب) در هفته و با تنوع بی نظیر در سایز های مختلف، یکی از عظیم ترین خطوط تولید لوله کاروگیت را در ایران و خاورمیانه دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *