بال ولو یو پی وی سی

بال ولو یو پی وی دنده‌ای و چسبی یا شیر توپی یو پی وی سی نوعی از بال ولو از جنس یو پی وی سی است که نوع اتصال آن دنده‌ای و چسبی است. از بال ولو در صنایع مختلف برای باز و مسدود کردن جریان مایعات و سیالات استفاده می‌شود. درون بال ولو که به آن شیر توپی هم می‌گویند، توپی سوراخ دار و مشبک قرار دارد که با چرخش ۹۰ درجه اهرم آن باعث قطع و وصل کردن جریان مایعات و سیالات می‌شود. جنس توپ و روکش این بال ولوها از جنس یو پی وی سی ساخته شده است. در ساخت یو پی وی سی برای افزایش استحکام و دوام از پلاستیک استفاده نشده است. از یو پی وی سی برای تولید محصولات سخت و محکمی چون قاب پنجره‌های دوجداره، لوله‌ها و بال ولوها استفاده می‌کنند. جنس بدنه‌ی بال ولوها از جنس استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ است و دوام و استحکام بالایی دارد که برای مناطق دارای شرایط آب و هوایی مرطوب بسیار مناسب است. نوع اتصال این بال ولوها دنده‌ای و چسبی است.

upvc_ball_valve

انواع بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای

بال ولوها انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی هستند. از نظر جنس بدنه بیشتر آنها از جنس استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. از نظر جنس توپ داخل آنها بیشتر از جنس پلی اتیلن و یو پی وی سی ساخته می‌شوند. از نظر نوع اتصال بال ولوهای یو پی وی سی به دو نوع فلنجدار و چسبی و دنده‌ای تقسیم بندی می‌شوند. همچنین انواع اجزای بدنه‌ی یک تکه، دو تکه و سه تکه برای آنها وجود دارند.

مزایای استفاده از بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای

یکی از مهمترین مزایای استفاده از بال ولوها در صنایع مختلف برای باز و بسته کردن جریان مایعات و سیالات، قیمت پایین تر و کمتر این شیرهای توپی نسبت به دیگر وسایل و تجهیزات این چنینی است. نصب و نگهداری این وسایل و تجهیزات بسیار آسان است و نیاز به روانکاری به دلیل ساختار یکپارچه‌ی آن ندارند. مزایای استفاده از بال ولوهای از جنس یو پی وی سی این است توپ از جنس یو پی وی سی دوام و استحکام بالایی دارد و غیر قابل اشتعال هستند. این توپ‌های از جنس یو پی وی سی در گرما و سرما و سخت ترین شرایط آب و هوایی و رطوبت کیفیت و دوام خود را حفظ کرده و زنگ نمی‌زنند.

 

تست و آزمایش بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای

در ساخت بال ولوها باید استانداردهای بین المللی و داخلی رعایت شود. همچنین آنها پس از ساخت باید تست و مورد آزمایش نهایی کیفیت قرار بگیرند. استانداردهای API 6D-API608- BS 5351 استانداردهایی هستند که تمامی تولید کنندگان و سازندگان بال ولوها باید در ساخت محصولات خود رعایت کنند و محصولات کاملا استاندارد و تایید شده‌ای بسازند. همچنین تمامی این محصولات باید با استاندارد API 6D تست شده و تحت آزمایش نهایی کیفیت قرار گیرند.

قیمت بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای

انواع مختلف بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای قیمت‌های مختلف و متفاوتی دارند. قیمت این بال ولوها با برندهای خارجی بیشتر از برندهای داخلی است. با توجه به افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش ریال بال ولوهای خارجی وارداتی جهش قیمت بیشتری نسبت به بال ولوهای داخلی دارند. سایز قطر، نوع کاربرد و فشار و جنس بدنه در تعیین قیمت آنها تاثیر گذار است.

خرید بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای

بال ولو یو پی وی سی چسبی و دنده‌ای را می‌توان از فروشگاه‌های فیزیکی و اینترنتی خریداری کرد. خرید از هر نوع فروشگاه مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. مزایای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی تخصصی محصولات و کالاهای صنعتی و ساختمانی از فروشگاه‌های فیزیکی سطح شهر بیشتر است. راحتی خرید و قیمت‌های منصفانه و عادلانه از مهمترین مزایای خرید محصولات و کالاها از این فروشگاه‌ها است. برخی از این فروشگاه‌های اینترنتی در بعضی از ایام سال و به بهانه‌های مختلف با برگزاری جشنواره‌هایی دست به فروش فوق العاده زده و محصولات و کالاهای خود را با تخفیف‌های فوق العاده و باور نکردنی عرضه می‌کنند که مورد استقبال و توجه خریداران قرار می‌گیرد. امکان ارسال رایگان محصولات و کالاهای خریداری شده از دیگر مزایای خرید از این فروشگاه‌های اینترنتی است. خدمات پس از فروش و پشتیبانی از کالاها و محصولات خریداری شده از جانب این فروشگاه‌های اینترنتی به بهترین نحو صورت می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *