بال ولو پلی اتیلن

بال ولو پلی اتیلن نوعی از بال ولو است که از جنس پلی اتیلن ساخته شده است. بال ولو یا شیر توپی وسیله‌ای است که می‌تواند جریان گاز یا مایعات را مسدود و یا باز کند. طراحی بالو ولو به این صورت است که یک توپ داخل شیر قرار داده شده است. در داخل توپ سوراخ‌هایی تعبیه شده است که با چرخش ۹۰ درجه‌ای شیر اجازه می‌دهد که جریان مایعات و گازها مسدود و یا باز شوند و در واقع این وسیله جزو شیر آلات قطع و وصل جریان قرار دارد. بال ولوها بهترین وسیله برای قطع و وصل کردن جریان بدون ایجاد فشار و مشکلی هستند. تنها با چرخش شیر آنها به صورت ۹۰ درجه می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

انواع بال ولو پلی اتیلن

بال ولوها انواع مختلفی دارند که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. یکی از انواع بال ولوها، بال ولوهایی است که از جنس پلی اتیلن ساخته شده اند. پلی اتیلن یکی از پلیمرهایی است که از ترکیب نفت و گازهای طبیعی ساخته می‌شوند. پلی اتیلن خصوصیات و ویژگی‌های زیادی دارد که باعث شده است در صنایع مختلف از وجود آن استفاده شود. در بال ولوها از پلی اتیلن برای روکش دسته و شیر و توپ آن استفاده می‌شود. انواع مختلف پلی اتیلن برحسب میزان دانسیته سنجیده می‌شوند؛ پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین از انواع پلی اتیلن‌ها است که هر کدام دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی است که در تجهیزات و وسایل مختلف از آنها استفاده می‌شود. از نظر اجزای بدنه بال ولوها به انواع بدنه‌ی یک تکه، دو تکه و سه تکه تقسیم بندی و دسته بندی می‌شوند.

تست بال ولو پلی اتیلن

در ساخت بال ولو پلی اتیلن باید مجوزهای لازم و استانداردهای بین المللی و داخلی اخذ شود. استانداردهای API 6D-API608- BS 5351 از مهمترین استانداردهایی است که باید تولید کنندگان این شیرهای توپی در ساختشان اخذ کرده و رعایت کنند. همچنین پس از ساخت چنین وسایل و تجهیزاتی باید انواع تست‌های کیفیت انجام شود و این شیرهای توپی تحت آزمایش‌های مختلف قرار گیرند. تست API 6D تست و آزمایشی است که این بال ولوها پس از تولید بر روی آنها برای اطمینان از کیفیت مناسب و تضمین شده اعمال می‌شود.

مزایای استفاده بال ولو پلی اتیلن              

استفاده از بال ولو پلی اتیلن مزیت‌های زیادی دارد. یکی از این مزیت‌ها این است که قیمت نسبتا پایین تری نسبت به استفاده از دیگر شیرهای قطع و وصل کننده‌ی جریان مایعات و سیالات دارد و خرید آنها به صرفه است. مزیت دیگر آن این است به راحتی، بدون هیچ فشاری و به سرعت می‌توان جریان را قطع و وصل کرد. در ۴/۱ باز و بسته بودن مجرای توپی این وسیله عمل می‌کند. نصب و نگهداری آنها به علت اینکه قطعات آن یکپارچه ساخته شده است؛ بسیار آسان است و نیازی به روانکاری ندارد. برای باز و بسته نمودن جریان سیالات و مایعات به گشتاور پایینی نیاز است.

قیمت بال ولو پلی اتیلن

قیمت بال ولو پلی اتیلن با توجه به سایز قطر، نوع فشار، کاربرد و جنس بدنه متفاوت است. هر چه سایز قطر بال ولو بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد شد. همچنین نوع فشار، کاربرد و جنس بدنه در تعیین قیمت آن تاثیر گذار است. برندهای مختلف داخلی و خارجی این نوع وسایل و تجهیزات ساختمانی را می‌سازند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. بال ولوهای ایرانی از کیفیت خوب و قیمت مناسبی برخوردارند و خریداران زیادی تمایل دارند تا از این محصولات ساختمانی داخلی استفاده کنند.

خرید بال ولو پلی اتیلن

خرید بال ولو پلی اتیلن از طریق روش‌های خرید حضوری از فروشگاه‌های فیزیکی و خرید اینترنتی از فروشگاه‌‌های اینترنتی امکان پذیر است که هر کدام مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارند. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی تخصصی فروش لوازم و تجهیزات صنعتی و ساختمانی راه اندازی شده اند که امکان خرید و فروش آنها را راحت تر کرده اند. خریداران زیادی تمایل دارند از این فروشگاه‌های اینترنتی به جای فروشگاه‌های فیزیکی خریداری کنند. اجناس و کالاهای فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به فروشگاه‌های فیزیکی قیمت مناسب‌تر و معقولانه‌تری دارند. در برخی از ایام سال این فروشگاه‌ها به مناسبت‌های مختلف تخفیف‌های جذاب‌ و فوق العاده‌ای دارند که خرید از این فروشگاه‌ها را به صرفه تر می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *