انواع لرزه گیر انعطاف صانع

لرزه گیر انعطاف صانع یکی از بهترین محصولات موجود در بازار محسوب می شود که در حال حاضر در دو مدل فلنج گردان و فلنج ثابت از جنس لاستیکی در بازار عرضه می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق این دو مدل از لرزه گیر انعطاف صانع بپردازیم.

لرزه گیر انعطاف صانع از نوع فلنج گردان

این محصولات در سایز بندی های مختلف و تا سایز ۱۲ اینچ عرضه شده است که به دو شکل مهاردار و بدون مهار به فروش می رسد. دمای قابل تحمل برای این محصول تا ۹۰ درجه سانتی گراد اعلام شده است. این محصول با توجه به سایز، دما و همینطور نوع سیالی که قرار است از آن عبور کند لایه بندی می شود و لایه های به کار برده شده همگی متغیر و متفاوت هستند. لرزه گیر انعطاف صانع از نوع فلنج گردان طبق فشار وارده لایه بندی می شود.

برای لرزه گیر انعطاف صانع نشانه های مختلفی وجود دارد، به عنوان مثال لرزه گیر انعطاف صانع با نشانه زرد برای نصب در سیستم های تهویه مطبوع بسیار مناسب هستند و همینطور لرزه گیرهایی که با نشانه های آبی هستند در سیستم های فشار قوی مورد استفاده قرار گرفته و توان تحمل تا ۵۰ اتمسفر را نیز خواهند داشت.

لرزه گیر هایی که با نشانه سبز هستند برای سیستم هایی که حاوی اسید و باز هستند گزینه های بسیار مناسبی بوده و در برابر مواد خورنده بسیار مقاوم هستند.

لرزه گیر هایی که دارای نشانه قرمز هستند برای سیستم های حرارتی مناسب بوده و در برابر دمای بالا تحمل خوبی از خود نشان می دهد.

لرزه گیرهایی که با نشانه سفید هستند اغلب در سیستم های لوله کشی آب آشامیدنی استفاده می شود و همینطور برای صنایع بهداشتی نیز گزینه مناسبی محسوب می شوند.

لرزه گیر انعطاف صانع از نوع فلنج ثابت

این نوع از لرزه گیر انعطاف صانع در سایز های ۴ اینچ الی ۱۴۴ اینچ به بازار عرضه می شود. طول های در نظر گرفته برای این محصول متفاوت بوده و در مدل های بدون مهار و مهاردار به بازار می آیند. این محصول نیز با توجه به نوع فشار و همینطور دمای لازم لایه بندی های مختلفی را شامل می شود.

کنترل کیفیت لرزه گیر انعطاف صانع در هر دو مدل طبق سه مرحله صورت می گیرد. در ابتدا مواد اولیه به درستی مورد کنترل قرار گرفته و مرغوبیت آن مشخص می شود. سپس بخش عملیات تولید آغاز شده و فرآیند تولید به صورت گام به گام مورد بررسی قرار می گیرد. پس از آن محصول نهایی کنترل شده و همینطور از آن تست گرفته خواهد شد.

تست فشار هیدرولیک بر روی لرزه گیر انعطاف صانع صورت می گیرد تا میزان انبساط طولی آن بررسی شود.

تست انعطاف پذیری بر روی تمامی بخش های محصول اعمال می شود. تست ثبات در برابر اوزون به صورت تدریجی اعمال می شود.

گسیختگی محصول به طور دقیق بررسی می شود و در نهایت بازرسی ابعادی دقیقی بر روی محصول اعمال می شود که این تست مشخص می سازد که لرزه گیر انعطاف صانع در وضعیت استاندارد قرار دارد.

 

 

نکات مهم در خصوص لرزه گیر انعطاف صانع

در نظر داشته باشید به هیچ عنوان نباید بر روی لرزه گیرهای لاستیکی عایق کاری صورت بگیرد و اگر الزام به عایق کاری باشد می بایست فلنج ها و همینطور مهارها قابل رویت باشند.

جوشکاری در نزدیکی لرزه گیرهای لاستیکی ممنوع است. لرزه گیرهایی که در زیر نور خورشید نصب می شوند می بایست دارای کاورهای محافظ باشند و این رویه سبب می شود که طول عمر لرزه گیرها بیشتر شود.

قسمت لاستیکی لرزه گیرها به هیچ عنوان نباشد به گریس و یا مواد نفتی آغشته شود. برای لرزه گیر انعطاف صانع کاتالوگ هایی وجود دارد که طول مورد نظر در این کاتالوگ ها دیده می شود و موقع نصب نیز باید طبق طول اعلام شده نصب شود و از کشیدن و همینطور فشردن بیش از حد لرزه گیر ها جلوگیری کرد.

در لرزه گیر انعطاف صانع به هیچ عنوان از فلنج های غیر استاندارد استفاده نمی شود، در واقع استفاده از فلنج های غیر استاندارد سبب می شود که لرزه گیر پاره شود و یا از آب بندی خارج شود. به طور کلی لرزه گیرهای انعطاف صانع دارای نشان استاندارد و دوام بالا هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *