انواع اتصالات لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت، لوله های پلی اتیلن دو جداره ای هستند که سطح خارجی آن ها شیار دار و معمولا به رنگ مشکی است و سطح داخلی آن ها صاف و صیقلی و به رنگ زرد یا آبی است. این لوله ها به طور گسترده ای در انواع خطوط فاضلاب، خطوط گاز و… مورد استفاده قرار می گیرند.نحوه ی اتصالا در لوله ها بسیار مهم و حائز اهمیت هستند، چه بسیار لوله هایی که مقاومت خوبی داشتند اما بخاطر نحوه ی اتصالات نا درست نشتی پیدا کرده اند.

روش کوپلینگ فشاری:

در این روش لوله ها با استفاده فشار به یکدیگر متصل می شوند در این روش باید واشرها را به مواد روان کننده آغشته کرد و باید لوله کاملا در داخل کوپلینک چفت شد تا نشتی پیدا نکند.در این روش باید دقت کنید که در این روش واشر پلاستیکی را حتما در حلقه دوم یا سوم قرار دهید تا نشتی کم تری را مشاهده کنید. در این روش قبل از نصب لوله حتما دقت کنید که داخل آن تمیز باشد

روش کوپلینگ حرارتی:

در این روش از مواد پلی اولیفین استفاده می شمو وجود این مواد در بین دولوله باعث ذوب شدن و ایجاد حرارت می شوند و در نهایت باعث اتصال دو لوله به یکدیگر میگردنند. این روش بیشتر برای لوله هایی با قطر بزرگ استفاده می شود و در شرایط دفنی و مرطوب قابل استفاده هستند. این روش از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و نصب آ سریع و آسان است.

روش کوپلر واشر سرخود ( ساکت و اسپیگوت):

ابتدا باید قبل از کار لبه ی لوله را حتما تمیز کنیم و سپس اورینگ را متصل میکنیم سپس سطح لوله ی کاروگیت را به روان کننده آغشته می کنیم.

از روش های دیگر اتصال لوله های کاروگیت روش جوشکاری است.

روش جوش اکستروژنی:

در این روش دو انتهای لوله را بهم نزدیک می کنند سپس به کمک دستگاه جوش پلی اتیلن دوسر لوله به نقطه ذوب می رسند و بهم متصل می شوند. جهت مقاوم سازی هم گاهی اوقات فاصله ی بین لوله ها را با مفتول های پلی اتیلنی پر می کنند.

انشعابات و اتصالاتی که از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند شامل زانوهای ۴۵ و ۹۰ درجه هستند.

شما می توانید انواع این محصولات را از فروشگاه های اینترنتی به راحتی خریداری کنید و آن را در کم ترین زمان ممکن و با نازل ترین قیمن دریافت کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *