انشعابات فاضلابی شهری

دفع فاضلاب شهرها امروزه به موضوعی مهم برای شهرها تبدیل شده است و مشکلات فراوانی را به همراه دارد. لوله های پلی اتیلن کابرد زیادی  در خطوط فاضلاب دارند و با توجه به خصوصبات منحصربه فردی که دارند به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. ضد آب بودن انشعابات و لوله های پلی اتیلن، ضد نشت بودن آن ها یعنی چیزی از مواد فاضلاب به بیرون نشت نمی کند. از مزایای دیگر این لوله ها هستند که به میزان زیادی آلودگی محیط زیست را کم می کنند. در هنگام زهکشی آب سیل و طوفان نیستند بسیار موثر عمل می کنند و کارایی بالای آن ها ثابت شده است.

امروزه تجهیزاتی برای دفع فاضلاب های شهری و انشاب گیری بهتر از آن ها طراحی شده است:

سیفون پلیمری pp: شکل این سیفون حالتی زاویه دار (۴۵ درجه) ایجاد می کند که لوله های فرعی فاضلاب را به لوله ی اصلی متصل می کند و در واقع تمام لوله ها به یک لوله هدایت می شوند. به مجموعه قسمت هایی که باعث هدایت فاضلاب می شوند در اصطلاح “کیت انشعاب فاضلاب با سیفون سه تکه پلیمری” می گویند که شامل سیفون و اتصالات زانویی و انشعاب گیر رزوه ای می شوند. در این جا لوله ها ازجنس کاروگیت هستند و سیفون هم ممکن است ۳ تکه یا ۴ تکه باشد که سیفون سه تکه مزایای بیشتری دارد. مدل سه تکه نشتی کم تری دارد و در برابر ضربه و فشار مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد و امکان رسوب مواد در داخل آن کم تر است و حالت زاویه دار آن باعث می شود حیوانات موذی نتوانند به داخل فاضلاب راه پیدا کنند. کیت انشعاب فاضلاب به سادگی نصب می شود و نیاز به جوشکاری و وسایل پیشرفته ندارد، یک در پوش پلاستیکی برروی آن طراحی شده که موجب می شود بوی فاضلاب به بیرون نرسد و بهداشتی تر و تمیز تر از مدل های سنتی عمل می کند. از مزایای سیفون هم این است که باعث نگه داری مقدار کمی آب در خود و مانع از  ایجاد فشار منفی می شود وانتشار بوی فاضلاب در محیط داخل ساختمان جلوگیری می کند و محل نصب سیفون دقیقا پشت دیوار ساختمان قرار داده می شود.

انواع انشعابات فاضلاب شهری به موارد زیر قابل تقسیم هستند: مسکونی، غیر مسکونی، انشعاب آب تولیدی و صنعتی، انشعاب فاضلاب تولیدی و صنعتی، انشعاب مصارف تجاری، انشعاب مقطوعی، انشعاب ساخت و ساز و انشعاب مجموعه های مسکونی، تجاری، عمومی، پاساژ، بلوک ساختمانی و مجتمع ها که هرکدام با توجه به کاربرد خود دارای خصوصیات و ویژگی های مخصوص به خود شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *