استفاده از لوله یو پی وی سی جهت استخر

لوله های یو پی وی سی گزینه بسیار مناسبی برای استخرهای آماتوری و قهرمانی در ابعاد مختلف و مخزن های نگهداری آب هستند. این لوله ها به علت عدم رسوب گیری و زنگ زدگی عمر طولانی داشته و هزینه های نگهداری و تعمیر بسیار ناچیزی دارند. از این رو بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

از ویژگی های شاخص لوله و اتصالات UPVC در استخر ها و فضاهایی همچون جکوزی که آب گرم در آن قرار دارد مقاومت مناسب در برابر املاح و مواد معدنی موجود در آب می باشد.

همچنین مواد ضدعفونی موجود در آب باعث ایجاد رسوبات مضر در لوله های می شود که این مورد در اتصالات و شیر آلات غیر یو پی وی سی مشکل ساز و مخرب است.

ضعف اساسی سیستم لوله کشی فلزی شامل گالوانیزه و استیل وجود زنگ زدگی و رسوبات مضر داخل لوله ها می باشد. هر گونه رسوب داخل لوله باعث افت فشار آب و از کار افتادن شیر آلات مربوطه خواهد شد. در حالیکه این مشکل به راحتی در سیستم های نوین لوله کشی یعنی لوله های UPVC حل شده است.

کلیه لوله های UPVC در برابر کلر و مواد شیمیایی، شوینده و بهداشتی مقاوم و مستحکم هستند.

آب بندی در لوله ها و اتصالات UPVC مطمئن و سریع است. به عنوان مثال دراتصالات پلی اتیلن به دو روش جوشی و کوپلی آب بندی صورت می پذیرد که نوع جوشی اگر به صورت  صحیح اجرا شود ایمن تر خواهد بود.

به دلیل طولانی شدن مقدار طولی لوله های پلی اتیلن در برابر دما و فشار بالای آب داغ جکوزی این سیستم در برابر اتصالات جوشی ضعیف خواهد بود. بنابراین مشکل فوق در سیستم لوله کشی UPVC با کمک والکراس یا حلقه آب بند رفع می گردد.

نصب لوله های یو پی وی سی سریع،آسان و کم هزینه می باشد و هزینه های نصب این نوع لوله ها در مقایسه با سایر سیستم های لوله کشی استخر پایین تر است. لوله های UPVC حجم کمتری برای فضای موتور خانه و تاسیسات اشغال می کنند.

طول عمر بالا لوله و اتصالات UPVCبسیار بالا بوده و به محیط زیست آسیبی نمی زند. لوله ،اتصالات یو پی وی سی UPVC در سایز های مختلف از ۱۶ تا ۳۱۵  در بازار وجود دارد که برای هر نوع مصرفی کاربرد دارد.

گاهی اوقات لازم است سیستم لوله کشی به سمت موتور خانه دارای شیب یا اسلوپ باشد که این موضوع به راحتی در سیستم لوله کشی یو پی وی سی UPVC قابل حل و رفع است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *