اجرای پوش فیت

همانطور که می دانید لوله های پوش فیت از تنوع سایز و قطر بالایی در بازار برخوردار هستند، بنابراین پس از طراحی تاسیسات توسط مهندس پروژه می توان این لوله ها را در ابعاد و اندازه های مختلف خریداری نمود و با حداقل برش، در دور ریز آن صرفه جویی کرد.

برای برش لوله پوش فیت بهترین و مدرنترین راه این است که از ابزار لوله بُر استفاده شود. استفاده از لوله بر از این جهت الزامی است که منجر به برشی کاملا عمود بر محور افقی لوله می شود.

بعد از برش باید از ابزار لوله پخ کن استفاده شود و قسمت برش خرده به صورت اریب خم گردد. زاویه اریب عموما پانزده تا چهل و پنج درجه تعیین می شود. اریب شدن محل برش از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا باعث می شود، از خارج شدن سر لوله از محل سوکت جلوگیری شده و اتصال لوله ها در امتداد یکدیگر راحت تر و اصولی صورت پذیرد.

نصب لوله های پوش فیت قائم

برش و نصب لوله های پوش فیت قائم کمی سخت تر است، زیرا ممکن است این لوله ها درون مصالح سختی همچون بتن قرار گیرند و یا ممکن است در شرایطی خاص کاملا آزاد بدون هیچ نگهدارنده ای باشند.

اگر این نوع لوله ها درون بتن قرار گیرند، باید از بست های غیر ثابت استفاده شود تا تکان نخورده و از محور عمودی خود به هیچ وجه خارج نشوند. در این حالت باید ابتدا به طور کامل اطراف لوله را عایق صوتی کنیم تا صدای تولید شده به وسیله جریان آب مخل آسایش ساکنین نشود.

اما نوع دیگری از بست ها موسوم به بست های غیر ثابت، لوله ها را به گونه ای به سطوح مختلف بنا متصل می کنند که لوله هم به سطح خاصی وصل باشد و هم داخل سوکت حرکت نکند. هنگامی که ارتفاع کمتر از سه متر است، تنها یک بست غیر ثابت در وسط لوله کافی است. ولی اگر لوله آزاد و بدون هیچ نگاه دارنده ای باشد، باید از بست های ثابت و غیر ثابت استفاده شود. برای قسمتی که سوکت دارد حتما باید بست ثابت استفاده کنیم.

نصب لوله های پوش فیت افقی

در مورد لوله های پوش فیت افقی به خصوص هنگامی که زیر سقف هستند لازم است حتما از بست های غیر ثابت در فواصل معین که توسط مهندس تاسیسات تعیین می شود استفاده کنیم. این بست ها بین بست های ثابت استفاده می گردند. توجه کنید در محل تمامی اتصالات فرعی و انشعاب ها  از جمله زانویی ها، سه راهی ها و غیره حتما از بست ثابت استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *