اتصالات پلی اتیلن کاروگیت

لوله های پلی اتیلن به طور کلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند و جایگزین سایر لوله ها از جمله pvc، فولادی و چدنی شده اند. لوله های پلی اتیلن مزایای زیادی دارند که از جمله آن ها سبک بودن و طول عمر بالای این محصولات است و به دو دسته ی کلی تک لایه و دولایه تقسیم بندی می شوند که لوله کاروگیت از نوع دوجداره است.

اتصالات پلی اتیلنی هم مانند لوله های آن مزایای زیادی دارند که از مزایای آن ها می توان به مقاومت آن ها در برابر فشار، ضربه، مواد شیمیایی، خوردگی، زنگ زدگی و … اشاره کرد و محدوده ی دمایی ۶۵ تا ۱۹۰ درجه فارنهایت و فشار تا ۱۲۵ اسب بخار را قادرند تحمل کنند.

اتصالات در لوله کشی دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و چه بسیار مواقعی پیش آمده که لوله ها دارای جنس خوب و بدون نشتی هستند و به دلیل اتصالات غلط و نامناسب خطوط لوله کشی دچار نشتی شده اند.

انواع اتصالات پلی اتیلن کاروگیت شامل زانویی، چهارراه جوشی، بوشن، درپوش، فلنج، مغزی، دریچه بازدید، اتصالات نر و ماده، سه راه جوشی دوطرفه، موفه بلند، موفه موتاه، تبدیل جوشی، سه راه جوشی ۴۵ درجه، سه راه جوشی ۹۰ درجه  و اتصالات سیفون پلی اتیلن که هرکدام ویژگی های خاص و کابردهای منحصربه فردخود را دارند.

زانویی برای تغییر مسیر خطوط لوله کاربرد دارد، نوع چهارراهی دارای چهار سر است و برای منشعب کردن لوله استفاده می شود. بوشن برای متصل کردن دو لوله با قطرهای مختلف کاربرد دارد و نوع درپوش برای مسدود کردن خطوط، فلنج ها که دیسک هایی دایره ای شکل با سوراخ هایی برای پیچ شدن و اتصال لوله ها به یکدیگر و مغزی برای متصل کردن لوله با دیگر قسمت های لوله کشی و اتصالات نر و ماده برای پیچ کردن دو لوله کاربرد دارند.

نحوه ی تولید اتصالات هم دو دسته ی کلی دارد.

  1. اتصالات دوجداره کاروگیت سفارشی(Fabricated):

این اتصالات با استفاده از روش جوشی و برطبق سفارش مشتری ساخته می شوند و تحت استاندارد کارخانه‌ای و DIN آلمان ساخته و تولید می شوند.

  1. اتصالات لوله‌های دوجداره کاروگیت مخصوص فاضلاب

این اتصالات هم به دلیل ویژگی های زیاد مااند وزن سبک و مقاومت زیاد به طور گسترده ای در سیستم  های فاضلاب و آب رسانی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

این اتصالات به طور گسترده ای از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید و آن را در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه دریافت کنید.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *