اتصالات پلی اتیلن جوشی

از اتصالا ت پلی اتیلنی جوشی در خطوط انتقال فاضلاب استفاده می شود و در انواع مختلفی تولید می شوند. در مقایسه با اتصالات جوشی و چدنی مقرون به صرفه تر هستند و استحکام بالاتری هم دارند و به وسیله ی جوش دادن به پلی اتیلن متصل می شوند و از انواع مختلفی از  پلی اتیلن با فشار بالا (HDPE) ساخته می شوند. از مزایای دیگر این اتصالات مقاومت در برابر زنگ زدگی، صاف و صیقلی بودن آن ها و انعصاف پذیری بالا است.

 

اغلب پیمانکاران این مدل جوش را ترجیح می دهند، زیرا آن ها فشرده  و سبک هستند و به راحتی برای حمل و نقل و ذخیره سازی استفاده می شوند و برای کارهای لوله های پیش ساخته بسیار مناسب است. جوشکاری یک روش بسیار مفید و قابل اعتماد برای ساخت اتصالات دائمی جوش با استفاده از یک فرایند ترموفیزینگ است که فقط نیاز به تجهیزات جوشکاری دارد. با توجه به مدل و جنس لوله این اتصالات می توانند متفاوت باشند. و بگونه ای طراحی شوند که برای لوله های بلند هم قابل استفاده باشند. این اتصالات کاملا مناسب لوله های پلاستیکی هستند و قادرند تا فشار ۱۰ اتمسفر را تحمل کنند.

لوله های پلی اتیلن به روش های مختلفی به یکدیگر جوش داده و متصل می شوند. دو روشی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند روش الکتروفیوژن (Electro Fusion) و جوش لب به لب (Butt Fusion) است.

روش الکتروفیوژن: در این روش از جریان برق برای ایجاد حرارت استفاده می شود و به همین دلیل از ایمنی بالایی برخوردار است و محدودیت کم تری نسبت به روش جوش لب به لب دارد و برای انواع اتصالات لوله با لوله، لوله با زانویی، لوله با بوشن می توان از آن استفاده کرد. در این روش سرعت و تمیزی کار بالاست؛ اما مشکلی که در روش الکتروفیوژن وجود دارد هزینه ی بالا و محدودیت در قطر لوله است.

روش جوش لب به لب: برای لوله های با طول ۹۰ میلیمتر به بالا کاربرد دارد و دو لبه ی لوله ها پس از بسته شدن لوله توسط گیره های مخصوص و تراشیده شدن دو لبه لوله به یکدیگر متصل می شوند.

در انجام جوشکاری لوله های پلی اتیلنی باید به این نکته توجه کنیم که از لوله هایی با ضخامت یکسان استفاده کنیم، برای انجام جوشکاری از افراد متخصص استفاده کنیم، شرایط و جنس لوله باید برای جوشکاری استعلام شود. هنگامی که وضعیت آب و هوا مناسب نیست بهتر از جوشکاری را متوقف کنید.

شما می توانید به راحتی این اتصالات را از فروشگاه های اینترنتی با کم ترین هزینه خریداری کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *