اتصالات پلی اتیلن جوشی

در پروژه های آبرسانی ، نفت و پتروشیمی وجود اتصالات پلی اتیلن جوشی نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اتصالات پلی اتیلن جوشی در سایز و اندازه های مختلفی تولید می شود که هر یک برای هدف مشخصی مناسب است، در این مقاله به بررسی دقیق مشخصات اتصالات پلی اتیلن جوشی و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

مشخصات اتصالات پلی اتیلن جوشی

برای درک بهتر محصول در این بخش به بررسی قطعات اتصالات پلی اتیلن جوشی و مشخصات آنها پرداختیم.

این اتصالات شامل زانو، سه راه، چهار راه و گپ هستند. به طور کلی اتصالات جوشی پلی اتیلن در فشارهای ۲-۴-۶-۸-۱۰-۱۲-۱۶-۲۰-۲۵ و ۳۲ اتمسفر تولید می شود که این ارقام نشان می دهد اتصالات از نظر گستردگی مشکلی نخواهد داشت.

کاربرد لوله های پلی اتیلن و اتصالات آن در بخش های فاضلابی، آبرسانی، کاورینگ کابل و سیستم های آتشنشانی دیده شده است.

ویژگی های مهم اتصالات پلی اتیلن جوشی

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که اتصالات جوشی پلی اتیلن دارند استحکام بالا و مقرون به صرفه بودن آن است، در واقع قیمت تمام شده برای اتصالات پلی اتیلن جوشی نسبت به اتصالات فلزی و چدنی بسیار مناسب تر است.

اتصالات جوشی پلی اتیلن دارای جرم مولکولی بالایی هستند و این روند سبب می شود که در مقابل نوسانات زمین استحکام لازم را داشته باشند این مورد در کشور های زلزله خیز مانند ایران بسیار حائز اهمیت است.

از دیگر ویژگی های مهم اتصالات پلی اتیلن جوشی مقاومت بسیار بالای آن در برابر فشارهای مضاعف است که در بخش های زیر بتن و همینطور اجسام سخت و سنگین متحمل می شود.

صدای عبور فاضلاب در اتصالات جوشی پلی اتیلن نسبت به لوله های پوش فیت کمتر است.

شایان ذکر است که در اتصالات جوشی پلی اتیلن میزان بازده و کیفیت محصول ارتباط مستقیمی با مهارت جوشکار، کارایی دستگاه جوش و همینطور رعایت قوانین جوشکاری دارد. جوشکاری می بایست به شیوه لب به لب با صفحه داغ صورت پذیرد که اصطلاحاً butt fusion نامیده می شود.

روش جوشکاری با اتصالات پلی اتیلن جوشی

در اتصالات پلی اتیلن جوشی، منطقه جشو داده شده همان میزان قدرت را با لوله اصلی ایجاد می نماید. در این مسیر می بایست فشار جوشکاری ، پارامترهای دما و همینطور مدت زمان مورد نیاز برای جوشکاری برآورد شود.

اولین گام آماده سازی اتصالات جوشی پلی اتیلن است، در واقع می بایست در ابتدا دما در دستگاه دماسنج مادون قرمز کنترل شود، در این مسیر بشقاب بخاری باید حداقل ۱۰ دقیقه پس از رسیدن به درجه مورد نظر برداشته شود، برای اینکه از کیفیت مطلوب جوش اطمینان حاصل شود، صفحه بخاری می بایست تمیز شود. صفحات بخاری می بایست بدون بدون آسیب باشند.

فشارهای اتصالات جوشی پلی اتیلن باید با توجه به دستورالعمل های موجود مطابق باشد، یکی از شاخص های مهم در دستگاه جوشکاری فشار جابجایی است که می بایست در طی حرکت آهسته قسمتی که جوش داده می شود گرفته شده به فشار مشخص اضافه شود.

مناطق جوش اتصالات جوشی پلی اتیلن می بایست قبل از جوشکاری طراحی شوند به این صورت روند تراز بودن لوله ها به طور دقیق فراهم می شود و سطح لوله ها تمیز می ماند.

فروش اتصالات پلی اتیلن جوشی

با توجه به چند دسته بودن قیمت اتصالات پلی اتیلن جوشی در بازار به نظر می رسد که فروش اتصالات پلی اتیلن جوشی نسبت به لوله های پلی اتیلن پیچیدگی بیشتری دارد. در واقع اقلام زیاد و تنوع بالایی که برای این مورد وجود دارد سبب می شود که خریداران اطلاعات کافی برای خرید را نداشته باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که فروش اتصالات جوشی پلی اتیلن می بایست با توجه به نوع پروژه، خط اصلی لوله پلی اتیلن و فشار کاری لوله صورت پذیرد.

به این ترتیب شما باید فروشنده ای را انتخاب نمایید که به امور فنی و مهندسی در این زمینه تسلط داشته باشد. بهترین فاکتوری که برای خرید اتصالات پلی اتیلن جوشی وجود دارد یکی بودن جنس لوله و همینطور اتصالات پلی اتیلن است، به این ترتیب در نهایت این روند سبب یکپارچه شدن اتصالات شما می شود.

فروش اتصالات جوشی پلی اتیلن تنها آغاز یک تعهد محسوب می شود در این مسیر فروشنده ملزم به ارائه خدمات است و بنابراین اتصالات پلی اتیلن جوشی مورد نیاز را از فروشنده ای خریداری نمایید که در ابتدا نیاز پروژه شما را بفهمند و در این مسیر تجربه کافی داشته باشند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *