اتصالات مهره ماسوره ای پلی تیلن

نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن به طور کلی مراحل مشخصی دارد که باید به ترتیب دنبال شود. کیفیتی که برای اتصالات پیچی پلی اتیلن در نظر گرفته شده است خود به دو بخش تقسیم می شود. این محصولات در بخش های آبیاری زراعتی و همینطور در فاضلاب های شهری بسیار پر کاربرد می باشند.


قطعاً نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن یکی از بخش های مهمی است که می بایست به آن توجه شود. در نظر داشته باشید که اتصالات پیچی پلی اتیلن خود دارای روال خاصی است که اگر درست دنبال شود نتیجه خوبی خواهد داشت.

گام اول نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن
به طور کلی اتصالات پیچی پلی اتیلن دارای ۴ بخش مختلف است که شامل بدنه، سرپیچ، اسپلیت رینگ و ارینگ است. یکی از بخش های مهم اتصالات پیچی پلی اتیلن بدنه و سرپیچ است. بدنه اتصالات پیچی پلی اتیلن از جنس پلی پروپیلن کوپلیمر است. این جنس به طور دقیق تر ایزومر خطی محسوب می شود. این محصول علاوه بر مدل های دیگر بسیار مقاوم بوده و در محیط هایی که فضا شیمیایی است عملکرد بهتری دارد. اتصالات پیچی پلی اتیلن برای محیط هایی که شرایط نامطلوبی دارد گزینه مناسبی محسوب می شود. این محصول در برابر اشعه خورشید میزان سختی بسیار بالاتری دارد و همینطور در برابر حرات نیز از مقاومت خوبی برخوردار است.
اسپلیت رینگ اتصالات پیچی پلی اتیلن در واقع قطعه ای است که وظیفه اصلی آن نگه داشتن لوله است. در واقع این محصول از بیرون زدن لوله از بدنه جلوگیری می کند و از بخش های مهم اتصالات پیچی پلی اتیلن محسوب می شود. جنس به کار رفته در این محصول پلی استال است. پلی استال ها در واقع بخش های محکمی هستند که به صورت کریستاله شده طراحی شده اند. این محصولات بهترین جایگزین برای فلزات محسوب می شود و در گروه پلاستیک های مهندسی قرار دارد. این ماده بسیار مقاوم در برابر بازها و اسیدها است. و همینطور در مقابل سایش نیز پایداری زیادی دارد.

بوشینگ اتصالات پیچی پلی اتیلن قطعه ای است که برای آب بندی استفاده می شود. این قطعه از جنس پلی اتیلن است با فشار بر اورینگ سبب می شود که آب بندی بهتر شود. جنس به کار رفته در بوشینگ پلی اتیلن اصل است. در نظر داشته باشید که میزان ترموپلاستیکی که در این محصول استفاده شده است بسیار مقاوم است و در شبکه های آبرسانی و همینطور آبیاری از آن استفاده می شود.

گام دوم نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن
اورینگ اتصالات پیچی پلی اتیلن در واقع حلقه هایی از جنس پلاستیک طبیعی هستند که با SBR ترکیب شده اند و در نهایت سبب آب بندی بهتر می شود.
برای نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن در ابتدا باید سر لوله هایی که قرار است به هم وصل شود را به طور دقیق با سوهان صاف نمایید. شما می توانید اجزای تشکیل دهنده این اتصالات را از هم جدا کنید و بهتر است که سر لوله را از ابتدا وارد سرپیچ کنید در نهایت باید اسپلیت وارد شود.
پس از این گام نیاز است که کمی چرخش در لوله ایجاد کنید و لوله را وارد بدنه کنید. چرخش شما باید در مسیر صحیحی باشد. در واقع لوله می بایست از بوشینگ و همینطور ارینگ عبور نماید و زمانی که به انتهای محل استقرار رسید متوقف شود.
پس از آن باید اسپلینت رینگ به طور دقیق به سمت جلو رانده شود و نیاز است که بخش اتصالی به طور دقیق چسبانده شود. در صورتی که بتوانید دهانه شکاف را باز نگه دارید می توانید این کار را آسانتر پیش ببرید.
در این مرحله نیاز به آچار دارید تا بتوانید سرپیچ را وارد رزوه کنید و همینطور در بدنه بپیچانید در نهایت نیز نیاز به محکم کردن آن است.

موارد مصرف اتصالات پیچی پلی اتیلن
این اتصالات به طور کلی برای بخش های آبیاری تحت فشار گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. همینطور در آبیاری های قطره ای و بارانی نیز بسیار مناسب هستند. برای آبیاری مزارع، درختان و فاضلاب های شهری و همینطور روستایی گزینه بسیار عالی بوده و سبب می شود که بهترین عملکرد را داشته باشد.
انتقال آب در زمین های کشاورزی توسط این محصولات بسیار عالی بوده و سبب می شود که توزیع آب با قطر خارجی بین ۱۶ الی ۱۶۰ میلی متر به درستی صورت بگیرد. این محصول در طول های استاندارد عرضه می شود که دارای کیفیت بی نظیری هستند.
در نظر داشته باشید که اتصالات پیچی پلی اتیلن به نوبه خود در دو کیفیت عرضه می شود که کیفیت خوب آن اغلب برای افرادی که قصد دارند خرید مناسبی داشته باشند بهترین گزینه خواهد بود. اگر قصد دارید اتصالات پیچی پلی اتیلن را ارزان خریداری نمایید بهتر است به کیفیت آن نیز توجه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *