اتصالات فولادی و استیل کلاس ۳۰۰۰

می دانیم که اتصالات بخش مهمی از سیستم های لوله کشی محسوب می شوند. اتصالات دارای انواع مختلف و کلاس های متفاوتی هستند که در این مقاله قصد داریم در خصوص اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت یا اتصالات فشار قوی ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰-۹۰۰۰ صحبت کنیم. اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت عموماً در دسته های فشار قوی قرار می گیرند.جهت دریافت قیمت اتصالات فشار قوی در کلاسهای ذکر شده و انواع آن با ما در تماس باشید .

معرفی اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت

به طور کلی اتصالاتی که در سیستم های لوله کشی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تغییر ، شاخه گذاری و همینطور تغییر قطرهای خط لوله استفاده می شود. اتصالات با توجه به نوع اتصالی که در سیستم های لوله کشی دارند و همینطور میزان کاربردشان اغلب در دسته های دنده ای ، ساکت، لب جوش و … قرار می گیرد و به طور کلی سه تقسیم بندی برای آنها وجود دارد.

مورد اول اتصالات لب جوش (BW) است که ابعاد آن بر اساس استانداردهای ASME وجود دارد و کاهای نیز با خوردگی های جزیی دیده می شود.

اتصالات سوکت ولد که در کلاس های۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰-۹۰۰۰ طراحی شده است و طرح استاندارد ASME B16 برای آن وجود دارد.

مورد بعدی اتصالات رزوه ای که در کلاس های ۲۰۰۰-۳۰۰۰ و ۶۰۰۰-۹۰۰۰ طراحی می شود که طبق استانداردهای ASME B16 طرحی می شود.

انواع اتصالاات دنده ای و ساکت کلاس ۲۰۰۰, ۳۰۰۰ ,۶۰۰۰-۹۰۰۰ با متریال استنلس استیل و فولاد

اتصالات فولادی کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰-۹۰۰۰ در انواع فولادی و استنلس استیل و در گریهای متفاوت با توجه به نوع سیال ورودی و دمای آن متفاوت از یکدیگرند اما به صورت کلی به تعدادی از آنها که مورد مصرف بیشتری در صنعت دارند اشاره مینماییم و اینکه انواع اتصالات فولادی و استیل ذکر شده در چه ابعاد و شکلی در این مجموعه عرضه میگردند را ذیلا به شرح زیر به حضورتان معرفی مینماییم .لازم به ذک است که استاندارد این اتصالات •ابعاد و استاندارد کلیه اتصالات ذکر شده و همچنین متریال اقلام مطابق با استاندارد ASME B16.11 و ASTM A105,A182,A350 می باشد.

  • انواع زانو کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ به صورت ۴۵ درجه و ۹۰ درجه به صورت دنده ای و ساکت ولد THREDED -SOCKET WELD
  • انواع سراهی  کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ به صورت تبدیلی و مساوی و به صورت دنده ای و ساکت ولد  THREDED  SOCKET WELD
  • انواع بوشن (کوبلینگ )کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ به صورت نیم بوشن (بوشن کوتا)و بلند    COPUPLING  HALF COUPLING
  • انواع کپ در کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ و یا درپوش در کلاسهای ذکر شده و به صورت دنده ای و ساکت   END CAP
  • انواع چپقی در کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰  در سایزهای متفاوت  ST ELBOW
  • انواع مهره ماسوره در کلاس ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ به صورت دنده ای و ساکت   UNION SOCKET WELD THREDED
  • انواع تبدیل در کلاسهای ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ و به صورت دنده ای و ساکت REDUCER  SOCKET WELD THREDED
  • انواع چهار راه  در کلاسهای ۲۰۰۰-۳۰۰۰-۶۰۰۰ به صورت ساکت و دنده ای CROSS SOCKET WELD THREDED
  • انواع نیپل در ابعاد مختلف و رده های ۴۰ ,۸۰,۱۶۰
  • انواع ساکولت,ولدولت و تر دولت متناسب با سایز و نیاز شما   SOCKILET-WELDOLET-THERDOLET

کلیه اتصالات در انواع وارداتی و داخلی (ایرانی) و عمدتا تی تایوان T تایوان در سایزهای یاد شده و انواع اروپایی در این مجموعه عرضه میگردد .

به طور کلی رایج ترین متریال هایی که برای اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت در نظر گرفته می شود کربن استیل، آلومینیوم، و استنلس استیل  است. اتصالات مانند لوله ها می تواند در داخل و یا خارج و یا هر دو سطح آن طبق کاربرد پوشش دهی شود. متریالی که برای اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت در نظر گرفته می شود به طور کلی طبق متریال لوله ها است.

مشخصات اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت

در ابن بخش قصد داریم در خصوص اتصالات کلاس سه هزار دنده ای سیاه صحبت کنیم.

به طور کلی اتصالات فولادی به دو صورت جوشی و دنده ای تقسیم بندی شده اند. هر یک از آنها زیر مجموعه هایی دارند که می توان در مورد آنها توضیح داد. یکی از اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت ، اتصالات سیاه نام دارد. این محصولات در صنعت و لوله کشی بهترین کاربرد را دارند و برای سیستم های آب و فاضلاب بسیار عالی هستند.

اتصالات دنده ای سیاه به دو مدل سرد و گرم طراحی می شوند. این نوع از اتصالات برای انواع بوشن های ساده و مغزی ها و همینطور تبدیل ها و سه راه های قائم مناسب هستن. بوشن های ساده برای اتصال لوله هایی که همر قطر هستند بسیار مناسب بوده و مغزی ها برای تغییر جهت قطر ها در لوله کشی استفاده می شود. سه راهی های قائم برای انشعابات و همینطور اتصالات گزینه های مناسبی هستند.

مزیت استفاده از اتصالات کلاس سه هزار دنده ای سیاه این است که سح داخلی آن بسیار صاف است و فشار عبوری در آن کم است. جنس لوله هایی که برای ان در نظر گرفته شده است برای آب شرب مناسب هستند و از مواد بی ضرر محسوب می شود. لوله ها اغلب دارای مقاومت های بالایی هستند و در تولید آن از روی ، فسفر و سیلیکون استفاده شده است. پوشش های مقاومتی که برای این محصولات استفاده می شود در صنایع آب و گاز و بخار و هوا اغلب به طور دقیقی گسترده می باشد.

بررسی انواع اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت

برای بررسی دقیق اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت نیاز است که در ابتدا اتصالات ساکت را بشناسیم. اتصالات جوشی ساکت اغلب به اتصلاتی گفته می شود که لوله ها وارد قسمت تور رفتگی می شود و در همان بخش اتصال صورت می گیرد. اتصالات ساکت برای لوله هایی که دارای قطر کوچک هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت در دسته فشار قوی قرار می گیرند و برای صنایع مختلف بسیار عالی هستند. اتصالات جوشی ساکت در خطوط موادهای سمی و همینطور جاهایی که نشت نباید صورت بگیرد مورد استفاده قرار می گیرد. ارتباط و پیوستگی که برای اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت دیده می شود اغلب به سه بخش تقسیم می شود در واقع این محصولات طبق استاندارد ASME طراحی و عرضه و می شود قیمت تعیین شده برای اتصالات کلاس سه هزار دنده ای و ساکت طبق کیفیت و ابعاد دسته بندی های مختلفی دارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *